Tomasz Kołodziejczak szefem pionu książek Egmontu!

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 8.05.2019, 13:00 Aktualizacja: 8.05.2020, 6:39
Tego pana nie trzeba przedstawiać fanom fantastyki, komiksów czy gier bez prądu – Tomasz Kołodziejczak jest znanym i cenionym pisarzem oraz wydawcą. W maju tego roku objął stanowisko dyrektora zarządzającego działem książek i gier Egmont Polska, zastępując w tej funkcji Marię Deskur.
tomasz kolodziejczak egmont
0 Udostępnień

Egmont ma nowego dyrektora zarządzającego

Jak informuje portal Wirtualne Media, wydawnictwo Egmont Polska doczekało się nowego dyrektora zarządzającego działem książek i gier. Po ośmiu latach pracy w firmie na odejście zdecydowała się Maria Deskur, która obejmowała to stanowisko do końca kwietnia bieżącego roku.

O jej osiągnięciach w ciepłych słowach wypowiada się Marika Bark, dyrektor zarządzająca działem czasopisma, książki i gry planszowe na Polskę i Szwecję. – Poszerzenie globalnych licencji, jak również silny rozwój rodzimych marek takich jak „Basia”, „Czytam sobie” i rozbudowa linii wydawniczych Edukacyjnego, Literackiego i Art Egmontu – wymienia dyrektor cytowana przez WM.

Miejsce Marii Deskur zajmie Tomasz Kołodziejczak, doskonale znany wszystkim fanom komiksów, powieści fantastycznych oraz gier bez prądu. Od września 2017 roku pełnił on funkcję dyrektora wydawniczego działu gier planszowych, będąc wcześniej między innymi redaktorem naczelnym naszego ulubionego czasopisma Kaczor Donald, które obchodziło ostatnio 25 lat.

Tomasz Kołodziejczak jest świetnie znany fanom fantastyki

Postaci Tomasza Kołodziejczaka z pewnością nie trzeba przedstawiać fanom fantastyki. Jest on autorem dwóch popularnych cyklów powieściowych (Dominium Solarne oraz Ostatnia Rzeczpospolita), a za książkę Kolory Sztandardów wydaną przez SuperNOWĄ otrzymał w 1996 roku najbardziej poważany w środowisku fantastów laur – Nagrodę im. Janusza Zajdla. Uhonorowany został przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz rozwoju kultury i za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii.

Z Egmont Polska związany jest od 1995 roku, gdzie przez kilkanaście lat kierował wydawaniem kultowych czasopism takich jak wspomniany już Kaczor Donald czy dziewczęce Witch. Odpowiada również za powstanie i rozwój Klubu Świata Komiksu, w ramach którego od 1998 Egmont publikuje co miesiąc cieszące się renomą serie takie jak Batman, Thorgal czy Asteriks i Obeliks.

Źródło: Wirtualne Media. Grafika: YouTube.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ditto
Ditto
4 lat temu

Na półeczce jaki klasyczek.