Tomb Raider – kolejny film z Alicią Vikander dopiero w 2021 roku

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.09.2019, 16:30 Aktualizacja: 5.09.2020, 16:09
Reżyserem sequelu Tomb Raidera z 2018 roku będzie Ben Wheatley, a w główną rolę wcieli się ponownie Alicia Vikander. Jako Lara Croft w kiepskim filmie sprawdziła się świetnie, więc zmiana reżysera oraz scenarzystów może wyjść jej tylko na lepsze. Premiera nowego Tomb Raidera w marcu 2021 r.
kolejny tomb raider z alicia vikander w 2021 roku
16 Udostępnień

Kolejny Tomb Raider zaplanowany na 2021 rok

Według informacji uzyskanych przez portal Deadline kolejny film z cyklu Tomb Raider planowany jest na 19 marca 2021 r. Będzie to sequel Tomb Raidera z 2018 roku, w którym Alicia Vikander podjęła się trudnej roli dorównania kultowej postaci Lary Croft, portretowanej przez Angelinę Jolie. Film, idąc w ślady gry z 2013 roku, opowiadał o początkach awanturniczej kariery młodej archeolożki.

W przeciwieństwie do pierwszej odsłony nowej Lary w wersji kinowej, reżyserowanej przez Roara Uthauga, tym razem na stołku zasiądzie Ben Wheatley, znany z takich produkcji jak A Field in England, High-Rise czy Free Fire. Scenariuszem zajmie się tym razem Amy Jump (prywatnie żona reżysera), a producentem zostanie Graham King.

Jak Alicia Vikander sprawdzi się w roli twardej Lary Croft?

Jako że akcja poprzedniego filmu bazowała na wątkach fabularnych z dwóch pierwszych części nowej growej trylogii, trzeci odsłona być może oparta będzie choć częściowo na wydarzeniach z recenzowanego przez Zagrano Shadow of the Tomb Raider. – Od początku ciężko ją polubić, bo Lara nabrała wręcz zbytniej pewności siebie, a jej poszukiwania i dążenie do ujawnienia tajemnicy zamieniły się w obsesję. Nawet jeśli jej decyzje krzywdzą innych, to myśli Lary nakierowane są tylko na osiągnięcie celu – choć z czasem zaczyna dostrzegać jak jej determinacja wpływa na ludzi dookoła – opisywała postać zabójczyni z gry Ewelina.

Czy Alicia Vikander sprawdzi się jako obsesywna, ale jednocześnie twarda i apodyktyczna zabójczyni? W recenzjach filmu ocenianego mocno średnio (55% w agregacie Rotten Tomatoes) przewijają się głosy, że jej talent aktorski był jedynym elementem ratującym dzieło co najwyżej przeciętne. Zmiana reżysera i scenarzystów daje nadzieję, że tym razem film jako całość dorówna swojej głównej bohaterce. Lara Croft jest postacią na tyle kultową, aby na to zasługiwać.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments