TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 31.12.2020, 7:00 Aktualizacja: 31.12.2021, 7:00
Dobiegający powoli końca rok 2020 obfitował w HBO GO w szereg nowości z wielu różnych gatunków filmowych. Nie zabrakło wśród nich produkcji obyczajowych, kryminalnych, fantasy, komediowych czy dokumentalnych. Po jakie tytuły najczęściej sięgali użytkownicy popularnej platformy?
0 Udostępnień

TOP 10 seriale. Królem jest Wataha

Na pewno możemy być szczególnie usatysfakcjonowani z faktu, że polscy użytkownicy HBO GO w mijającym roku 2020 spośród wielu dostępnych na platformie seriali najczęściej wybierali seans z Watahą. Polska produkcja HBO Europe, nagrodzona m.in. Orłem w kategorii najlepszy serial fabularny za trzeci sezon w reżyserii Kasi Adamik i Olgi Chajdas, zajęła pierwsze miejsce w rankingu. Wyprzedziła m.in. zajmujące pozostałe dwie pozycje na podium seriale Westworld oraz adaptację powieści Stephena Kinga Outsider.

W czołówce znalazło się miejsce również dla Wychowanych przez wilki. Serial, którego producentem wykonawczym jest Ridley Scott, zdaniem wielu widzów stanowi jedno z lepszych artystycznych osiągnięć popularnego filmowca w ostatnich latach. Jednocześnie należy uczciwie przyznać, że reżyserska i producencka forma Brytyjczyka przestała już należeć do najwyższych i z utęsknieniem możemy spoglądać w kierunku takich klasyków jak Obcy – ósmy pasażer „Nostromo” czy Łowca androidów.

W czołowej dziesiątce przewijają się jeszcze takie tytuły, których premiera przypadła na poprzednie lata. Przykładowo szeroko komentowany i ceniony Czarnobyl, stanowiący adaptację książki Jakuba Żulczyka Ślepnąc od świateł czy choćby poprzednie sezony Gry o tron. Z nowości natomiast wysokie siódme miejsce przypadło Od nowa – produkcji z gwiazdorskim duetem Nicole Kidman – Hugh Grant.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – seriale:

1. Wataha
2. Westworld
3. Outsider
4. Wychowane przez wilki
5. Czarnobyl
6. Gra o tron
7. Od nowa
8. Nowy papież
9. Ślepnąc od świateł
10. Zero Zero Zero

TOP 10 filmy. Kino według Tarantino

W kategorii filmowej zwycięzcą okazała się ostatnia filmowa opowieść Quentina Tarantino. Mający premierę w 2019 roku Pewnego razu w… Hollywood raczej bez zaskoczenia zdominował rywalizację o uwagę widzów. Obecność takich aktorów jak Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Al Pacino czy Margot Robbie musiała zrobić swoje. Na drugim miejscu uplasował się blockbusterowy Aquaman, najlepszą trójkę zaś uzupełniły muzyczne Narodziny gwiazdy.

W TOP10 zauważalne są jeszcze inne produkcje oparte na komiksowych pierwowzorach. To domykający serię Avengers: Koniec gry czy Spider-Man: Daleko od domu. Ostatnie miejsce w czołowej dziesiątce przypadło Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Przypomnijmy, że premiera trzeciej części sagi planowana jest dopiero na rok 2022.

TOP 10 oglądalności HBO GO w Polsce w 2020 roku – filmy:

1. Pewnego razu w…. Hollywood
2. Aquaman
3. Narodziny gwiazdy
4. Czarownica 2
5. Avengers: Koniec gry
6. Men in Black: International
7. Spider-Man: Daleko od domu
8. Shazam!
9. Bad Boys for Life
10. Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments