Trailer Desperados 3 z Gamescom 2018. Powrót klasyczka!

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 5.04.2019, 6:50 Aktualizacja: 5.04.2020, 6:50
Rewolwerowiec John Cooper powraca ze swoją śmiercionośną ekipą na Dziki Zachód, a za nimi trafi tam z pewnością tabun fanów strategii czasu rzeczywistego. Ma być taktycznie, szybko i tak jak w pierwszej części o wybitnie westernowym podtytule Wanted Dead or Alive. Co wiemy po targach Gamescom 2018?
desperados 3 key art
3 Udostępnień

Odświeżenie starego klasyczka!

W pierwszy odcinku Klasyczków Małysy wspominałem o udanym poprzedniku gry Robin Hood: Legenda Sherwood. Wydane rok wcześniej Desperados: Wanted Dead or Alive stanowiło pierwszy tak duży hit studia Spellbound Entertainment. Kolejna część, z rzutu izometrycznego oraz modeli 2D przeniesiona w czyste 3D, nie była już tak niesamowita. Spośród gier rozgrywających się na Dzikim Zachodzie starzenie zdecydowanie lepiej wyszło Red Dead Redemption 2, jednak marka Desperados będzie mogła w końcu się odkuć.

Odpowiedzialne za dwie poprzednie części serii studio Spellbound Entertainment poszło tym razem w odstawkę z dość oczywistego powodu – po upadłości w 2012 roku próbowało wprawdzie odrodzić się jako Black Forest Games, ale na ich działalność pod tym szyldem należałoby spuścić zasłonę milczenia. Za stworzenie trzecich Desperadosów na polecenie wydawcy THQ Nordic wzięło się niemieckie studio Mimimi Games i jest to naprawdę dobra wiadomość. To właśnie ci ludzie odpowiadali są za docenione przez graczy i krytykę Shadow Tactics: Blades of the Shogun. Gra będąca hołdem dla najklasyczniejszych gier z serii Commandos, na których mocno wzorowali się z kolei twórcy Desperados: Wanted Dead or Alive, pozwala patrzeć w przyszłość naprawdę optymistycznie.

Preorder Desperados 3 dostępny już na PC

Wraz z oficjalnym ogłoszeniem powrotu serii ruszyła strona internetowa dedykowana grze. Póki co obejrzeć można na niej gamescomowy trailer, złożyć zamówienie przedpremierowe (dostępne w chwili obecnej wyłącznie na PC przez Steama, informacje o wydaniach na PS4 i Xbox One pojawią się w bliżej niesprecyzowanej przyszłości) oraz przeczytać kilka obietnic. Co ujawniają na dzień obecny producenci? Kawałek bardzo klasycznej i wyglądającej na miodną rozgrywki na gameplayu Desperados 3.

desperados 3 preorder

W Desperados III pokierujemy drużyną złożoną z maksymalnie pięciu zabijaków, którzy będą musieli eliminować kolejne zastępy wrogów, używając do tego rozwiązań cichych i pokojowych lub śmiercionośnych oraz wypełnionych strzelaninami. Każdą misję będziemy mogli przejść na kilka różnych sposobów, a dzięki ostrożnemu planowaniu oraz perfekcyjnemu tajmingowi uda nam się opracować nawet najbardziej nieprawdopodobne scenariusze rozgrywki.

Desperados 3 – trailer z Gamescom 2018

Wzorowanie się na serii Commandos oraz posiadanie doświadczenia w tworzeniu bliźniaczej niemal gry sprawia, że deweloperzy ze studia Mimimi Games raczej nie zaskoczą nas pod względem gameplayowym czy mechanicznym. Miło jednak wiedzieć, że za przywrócenie do życia tak popularnej serii biorą się specjaliści, wyposażeni dodatkowo w doskonałe wyczucie potrzeb graczy. Najlepiej świadczy o tym zaprezentowany w czasie targów GamesCom trailer, który wydaje się idealnie trafiać w poczucie humoru fanów cyklu Desperados.

Fani poprzednich gier z serii oraz innych taktycznych strategii czasu rzeczywistego muszą być wniebowzięci!

Zobacz także:
Biomutant. Premiera gry już jutro
Premiery i zapowiedzi, 24 maj 2021
Knockout City. Już dziś możesz zagrać w zbijaka
Premiery i zapowiedzi, 21 maj 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments