Twórcy Fall Guys przejęci przez Epic Games. Niezadowolenie wśród graczy

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 3.03.2021, 11:17 Aktualizacja: 3.03.2022, 11:50
Firma odpowiedzialna za Fortnite’a nie przestaje się rozwijać i oprócz rozbudowy swojego studia stacjonarnego czy opracowywania kolejnych nowości do najpopularniejszego battle royale’a, Epic Games przejmuje kolejne studia. Po Psyonix, ekipie odpowiedzialnej za Rocket League, przyszła pora na autorów Fall Guys. Gracze nie są zachwyceni tym ruchem.
Fall Guys: Ultimate Knockout to gra PS Plus na sierpień 2020.
0 Udostępnień

Fani Mediatonic nie są zbyt entuzjastycznie nastawieni

Wczoraj na oficjalnym koncie twitterowym gry Fall Guys pojawił się komunikat o przejęciu studia odpowiedzialnego za tę produkcję przez Epic Games. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione (być może dowiemy się więcej z raportu kwartalnego twórców Fortnite’a), jednak dla użytkowników znacznie istotniejszą kwestią jest to, co dalej z jednym z hitów ubiegłego roku, który na samym tylko Steamie trafił do 10 milionów graczy (stan na 30 września).

W oświadczeniu na blogu firmy zapewniono, że gra nie zniknie z platformy Valve, a w przyszłości ma pojawić się na kolejnych platformach (jeszcze tego lata na Switchu, a planach jest też port na konsole Xbox). Wsparcie tak dużego partnera ma stanowić zabezpieczenie dla firmy i pomoc w dalszym rozwijaniu gry, w tym wprowadzenie rozgrywek drużynowych.

Mimo oświadczenia twórców, spora część graczy nie była zadowolona z takiego obrotu sprawy, co można przeczytać w komentarzach pod wspomnianym wcześniej postem. Warto zauważyć, że to nie pierwszy raz, gdy Epic Games przejmuje mniejsze podmioty – w 2019 roku firma wykupiła Psyonix, dewelopera odpowiedzialnego za Rocket League.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments