The Last of Us 2. Naughty Dog obiecuje sporą przystępność

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.06.2020, 14:06 Aktualizacja: 2.06.2021, 14:08
Ograniczenia wynikające z problemów zdrowotnych dotyczą również gier komputerowych. Twórcy produkcji z segmentu AAA mają jednak często nieporównywalnie większe możliwości w przystosowaniu swoich tytułów do potrzeb osób z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Przykładem na tym polu ma być The Last of Us 2. Twórcy gry obiecują, że będzie to najbardziej przystępna gra w historii studia Naughty Dog.
the last of us 2
0 Udostępnień

Twórcy The Last of Us 2 obiecują sporą przystępność

Jak donosi Game Rant, stojące za The Last of Us 2 studio Naughty Dog przygotowało najbardziej przystępną dla graczy produkcję w swojej historii. Jest to związane z liczbą możliwych do ręcznego przystosowania elementów rozgrywki, znacznie większą niż w przypadku poprzednich tytułów deweloperów z Santa Monica.

Jakie funkcje The Last of Us 2 będziemy mogli ustawić ręcznie? Oprócz standardowych kwestii związanych z napisami oraz rozmiarem interfejsu, dostępny będzie także tryb z wysokim kontrastem. Słabo widzący gracze będą mogli dzięki temu dostrzegać wszystkie postaci na ekranie. Bohaterowie oraz sprzymierzeńcy mają być wówczas prezentowani na niebiesko, wrogowie na czerwono, a wszystko pozostałe wyświetlało będzie się jako szare.

Cieszy, że kolejne studio tworzące gry AAA chce poświęcić czas na szukanie rozwiązań, które uczynią najlepsze tytuły przystępnymi także dla graczy mających problemy zdrowotne.

To nie jest pierwszy hit studia Naughty Dog

Warto przypomnieć, że The Last of Us 2 nie jest pierwszym hitem tworzonym przez Naughty Dog. Oprócz tytułu najbardziej oczywistego, czyli pierwszej odsłony TLoU, studio to stworzyło między innymi:

  • Crash Bandicoot (1996)
  • Jak & Daxter: The Precursor Legacy (2001)
  • Uncharted: Fortuna Drake’a (2007)
  • Uncharted 2: Pośród złodziei (2009)
  • Uncharted 3: Oszustwo Drake’a (2011)
  • Uncharted 4: Kres złodzieja (2016)

Spośród tych gier tylko Fortuna Drake’a miała na Metacriticu średnią ocen recenzentów mniejszą niż 90/100! Jesteśmy przekonani, że premiera The Last of Us 2 również okaże się sukcesem. Czy mamy rację, dowiemy się już 19 czerwca!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments