Ubisoft: darmowe gry na kwarantannę ściągnięte przez 9 milionów graczy!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 18.05.2020, 11:09 Aktualizacja: 18.05.2021, 11:14
Darmowe gry udostępnione przez Ubisoft na czas kwarantanny zostały ściągnięte ponad 9 milionów razy - chwali się firma w podsumowaniu swoich działań w ostatnich miesiącach. W informacji dla inwestorów znalazły się także sukcesy z pierwszego kwartału tego roku. Czym może pochwalić się Ubisoft?
darmowe gry Ubisoftu na czas kwarantanny zostały ściągnięte 9 milionów razy!
11 Udostępnień

Darmowe gry Ubisoftu hitem kwarantanny

Chociaż w tym tygodniu internet wciąż rozpalony jest przez darmowe GTA 5 na Epic Games Store, od początku pandemii koronawirusa paraliżującej pracę w wielu dziedzinach gospodarki producenci prześcigają się w udostępnianiu swoich starszych lub nowszych tytułów w bezpłatnych wersjach. Ubisoft robił to w ramach swojej kampanii Play Your Part, Play At Home, która według statystyk udostępnionych przez francuską firmę okazała się niemałym sukcesem.

O efektach dowiedzieliśmy się z najnowszej informacji prasowej Ubisoftu, w której podsumowana została końcówka pierwszego kwartału oraz spodziewany wpływ koronawirusa na dochody firmy w kolejnych miesiącach. – Wciąż staramy się angażować graczy naszych produkcji, dostarczając im specjalny content oraz wyjątkowe oferty. W kwietniu wystartowaliśmy z kampanią „Play Yout Part, Play At Home”, trwającą miesiąc serią ofert pozwalających graczom na łączenie się z przyjaciółmi i czerpanie z tego przyjemności – czytamy w raporcie.

Jakie były konkretne wyniki kampanii? – W jej trakcie rozdaliśmy trzy gry z naszego katalogu produkcji na PC: Child of Light, Rayman Legends oraz Assassin’s Creed 2. Odebrano 9 milionów egzemplarzy tych gier – chwali się Ubisoft.

Ubisoft chwali się także sukcesami

Jak to bywa zazwyczaj z informacjami kierowanymi do inwestorów giełdowych, Ubisoft napakował podsumowanie ostatniego kwartału swojego roku fiskalnego (a zarazem pierwszego kwartału 2020) sukcesami wydawanych przez siebie gier. Czym może pochwalić się francuska firma?

  • Przychody netto Ubisoftu w ostatnim kwartale sięgnęły 417,4 miliona euro.
  • Rainbow Six Siege ma już 60 mln graczy, a styczeń, luty i marzec były dla gry rekordowe pod względem zaangażowania użytkowników.
  • 11 gier z portfolio Ubisoftu sprzedało się w tej generacji konsol w ponad 10 milionach egzemplarzy. Są to: Assassin’s Creed Unity, Assassin’s Creed Origins, Assassin’s Creed Odyssey, The Division, The Division 2, Far Cry 4, Far Cry 5, Ghost Recon Wildlands, Rainbow Six Siege, Watch Dogs oraz Watch Dogs 2.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments