Ubisoft stworzy grę Star Wars z otwartym światem. Umowa z EA ciągle aktualna

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 14.01.2021, 12:04 Aktualizacja: 14.01.2022, 12:04
Informacja z początku tego tygodnia o utworzeniu Lucasfilm Games, firmy mającej się zająć nadzorem gier w uniwersum Gwiezdnych Wojen, szybko pociągnęła za sobą kolejny ciąg newsów. Wczoraj zapowiedziano, że Massive Entertainment, wewnętrzne studio Ubisoftu odpowiadające za serię The Division, zajmie się tworzeniem gry Star Wars z otwartym światem. Nie zdradzono konkretów, ale Douglas Reilly, wiceprezes Lucasfilm Games, zapowiedział, że umowa podpisana z EA ciągle jest aktualna.
premiera Star Wars: Squadrons jeszcze w tym roku!
0 Udostępnień

Gwiezdne Wojny, otwarty świat i twórcy The Division

W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że Disney powołał do życia Lucasfilm Games, czyli firmę mającą odpowiadać za gry na podstawie Gwiezdnych Wojen. Szybko okazało się, że ów byt zajmował się będzie również innymi markami giganta rozrywki, które w przyszłości mają doczekać się swoich ekranizacji. I tak oto Machine Games, jedno ze studiów Bethesdy, zapowiedziało we wtorek, że powstanie gra o Indianie Jonesie.

Wczoraj natomiast świat dowiedział się o współpracy Ubisoft i Lucasfilm Games – francuski wydawca (a konkretnie Massive Entertainment odpowiadające za rozwój serii The Division) zajmie się tworzeniem gry z otwartym światem, która osadzona ma być w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Na razie nic o niej wiemy, a z kilku sekundowego filmiku nie dowiadujemy się niczego szczególnego (pokazano natomiast loga producentów).

Wczorajsze oficjalne ogłoszenie było potwierdzeniem słów Yvesa Guillemota, prezesa Ubosoftu, który na łamach Wierd po raz pierwszy ogłosił, że taki projekt w ogóle powstaje. Tam również podano, że gra będzie powstawać na autorskim silniku Massive Entertainment (Snowdrop), a jej dyrektorem kreatywnym zostanie Julian Geright.

Razem raźniej, czyli EA ciągle pozostaje przy stole

We wtorkowym newsie wspominałem, że Disney podpisał z Electronic Arts umowę, z której wynika, że do 2023 roku EA ma pełną wyłączność na tworzenie gier z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dotychczas premierę miały cztery produkcje – dwa Battlefronty, Jedi Fallen Order oraz zeszłoroczne Squadrons. W ogłoszeniu na stronie Lucasfilm Games nie podano, czemu zdecydowano się na zrezygnowano z wyłączności, ale potwierdzono że Electronic Arts ciągle będzie tworzyć gry z tego uniwersum.

Jesteśmy naprawdę dumni z gier, które stworzyliśmy we współpracy z EA i będziemy kontynuować z nimi współpracę, a nasze relacje nigdy nie były silniejsze. Chociaż w tej chwili nie możemy podać wielu szczegółów, to powstaje wiele projektów, w produkcje których zaangażowane są zespoły Electronic Arts. Staramy się pomóc im wykorzystać ich pasję, doświadczenie i pomysł, dokładając do tego naszą wiedzę w zakresie rozwoju marki oraz zdolności do łączenia się z innymi działami Lucasfilm i Disney’a.

Wspomina Douglas Reilly, wiceprezes Lucasfilm Games. Na ten moment zatem pozostaje nam czekać na ogłoszenie konkretów dotyczących tych niezapowiedzianych projektów, ale faktem jest, że w przyszłości fani Gwiezdnych Wojen nie będą mieli powodów do narzekania.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments