Usagi Yojimbo w Netflix! O czym opowie anime?

Radosław Dąbrowski Seriale Publikacja: 16.07.2020, 12:31 Aktualizacja: 16.07.2021, 12:34
W ostatnich latach hasło „adaptacje komiksów” przywodzi na myśl przede wszystkim wysokobudżetowe, blockbusterowe filmy lub seriale o superbohaterach. Na szczęście nie brakuje twórców, którzy w poszukiwaniach materiału na dzieło patrzą nieco szerzej. Już niebawem powstanie anime będące adaptacją słynnej komiksowej serii Stana Sakaia – Usagi Yojimbo. Produkcją zaopiekuje się Netflix.
Usagi Yojimbo - Komiksowe Klasyczki
0 Udostępnień

Klasyka komiksu trafi na ekran

W 2019 roku komiksowa seria Usagi Yojimbo obchodziła 35 urodziny. Ten obszar twórczości japońskiego rysownika i scenarzysty Stana Sakaia, nominowanego do Nagrody Eisnera 2020, to bezsprzeczny klasyk i jedna z najważniejszych pozycji w dziejach historii obrazkowych.

Usagi Yojimbo to komiks inspirowany filmowymi osiągnięciami Akiry Kurosawy, wielowątkowa opowieść – z jednej strony mocno zakorzeniona w japońskiej tradycji i kulturze samurajskiej, z drugiej niosąca wiele uniwersalnych przesłań i zawierająca wątki, które trafią w gusta czytelników z całego świata. Potwierdza to niemały fenomen, który seria o króliczym samuraju wywołała w naszym kraju.

Historie o samurajach zawsze miały w sobie potencjał na adaptację filmową. Wreszcie postanowiono wykorzystać ten drzemiący w Usagim. Oficjalnie ogłoszono nadejście animowanego serialu, stanowiącego adaptację komiksów Stana Sakaia.

Kto zajmie się przygotowaniem serialu?

Od razu warto zaznaczyć, że udział Sakaia nie ograniczy się wyłącznie do zezwolenia na adaptację jego komiksów – japoński artysta będzie producentem wykonawczym serialu. Zawsze jest to dość rozbudowane grono nazwisk i tym razem obok Sakaia pojawi się m.in. uznany reżyser horrorów James Wan. Projektem zajmie się studio Gaumont we współpracy z popularną platformą Netflix – nie musimy zatem dłużej zastanawiać się nad tym, gdzie obejrzymy animację.

Dlatego pozostałym pytaniem nie jest „gdzie”, lecz „kiedy” – a na to odpowiedzi jeszcze nie poznaliśmy. Prace nad Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles dopiero ruszą, niemniej biorąc pod uwagę, że jest to produkcja oparta na grafice komputerowej, to przygotowania mogą przebiec dużo szybciej i na efekty nie będziemy musieli czekać przesadnie długo.

Jedynym potencjalnym mankamentem i faktem, który może wzbudzić w wielu czytelnikach wyczekujących na adaptację cenionego komiksu niepokój, jest to, że głównym bohaterem animowanego serialu nie będzie jednak Usagi, lecz jego nastoletni potomek, samuraj Yuichi. To właśnie wokół losów młodego wojownika, a także jego towarzyszy – łowcy nagród, ninji, kieszonkowca i jaszczurki – koncentrowała będzie się fabuła Samurai Rabbit: The Usagi Chronicles. W naszej recenzji Usagi Yojimbo uznaliśmy to dzieło za niemal perfekcyjne. Miejmy nadzieję, że podobne wrażenia wywoła anime w Netflix!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments