Valheim. Pobity rekord popularności oraz bardzo poważny błąd

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.02.2021, 13:36 Aktualizacja: 15.02.2022, 13:36
Deweloperzy z Iron Gate AB mogą z całą pewnością przybić sobie piątkę – w zeszły weekend ich debiutancka produkcja pobiła kolejny rekord popularności, który zapewnił jej miejsce w steamowym Top 3. Valheim trafiło już do miliona graczy, którzy w ostatnim czasie natrafili jednak na poważny błąd, który powoduje utratę zapisów rozgrywki.
0 Udostępnień

Steamowe Top 3 i pierwsze miejsce na liście bestsellerów

Valheim od studia Iron Gate AB praktycznie z miejsca stał się hitem Steama. Gra pojawiła się we wczesnym dostępie niecałe dwa tygodnie temu, a już trafiła do ponad miliona graczy. Zainteresowanie graczy nie słabnie (130 tysięcy jednocześnie grających użytkowników), o czym można się przekonać, sprawdzając Steam Charts lub bazę danych platformy Valve.

W miniony weekend gra pobiła kolejny rekord popularności – liczba jednocześnie grających w Valheim przekroczyła 367 tysięcy, co zapewniło produkcji miejsce w steamowym Top 3, znajdując się tuż za Counter Strikiem i Dotą 2. Tytuł od Iron Gate AB przez krótki czas był popularniejszy od PUBG-a, jednak obecnie znajduje się na czwartej pozycji (via Steam Charts). Oczywiście, warto traktować te liczby z odpowiednim dystansem, ponieważ nie są to potwierdzone statystyki. Niemniej ogólna tendencja jest dla Valheim bardziej niż korzystna. Produkcja dalej utrzymuje się na szczycie steamowych bestsellerów, ale w międzyczasie gracze natrafili na poważny błąd.

Łyżka dziegciu w beczce miodu

Tuż przed weekendem Richard Svensson, szef Iron Gate AB, poinformował na Twitterze, że wielu graczy Valheim natrafia na błąd powodujący skasowanie stworzonego przez siebie świata. W skrócie: dochodzi do usunięcia wszystkich dotychczasowych postępów, co w grze survivalowej, która pochłania dużo czasu i po części opiera się na losowości, może być bardzo upierdliwe.

Svensson i reszta zespołu nie wie, co dokładnie powoduje błąd, ale zauważa on, że błąd występuje najczęściej u osób, które wychodzą z gry za pomocą kombinacji Alt+F4. Stąd prosta rada szefa Iron Gate AB – najlepiej wychodzić z Valheim z poziomu menu. Sugeruje on również wykonanie lokalnej kopii zapisów (skopiowanie odpowiedniego pliku z katalogu gry w inne miejsce, by w razie potrzeby można było z niego łatwo skorzystać).

Deweloperzy mają usunąć błąd w kolejnej aktualizacji, a warto też pamiętać, że Valheim ciągle pozostaje grą z wczesnego dostępu, przez co mniejsze lub większe mankamenty będą jeszcze dręczyły przez dłuższy czas.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments