Valheim w miesiąc trafił do 5 milionów graczy. Wikińskie szaleństwo trwa w najlepsze

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 4.03.2021, 9:51 Aktualizacja: 4.03.2022, 9:51
Czym byłby tydzień bez kolejnej wspominki o sukcesie Valheim? Od premiery gry minął lekko ponad miesiąc, a tytuł już zdążył podbić Steama, niemal z miejsca zajmując pierwsze miejsce na liście bestsellerów platformy Valve. Zdaje się, że wynik ten będzie się jeszcze długo utrzymywać, o czym świadczy przekroczenie kolejnego progu sprzedażowego. Deweloperzy z Iron Gate AB ogłosili właśnie, że Valheim trafiło do ponad 5 milionów graczy.
0 Udostępnień

5-osobowe studio sprzedało w lekko ponad miesiąc 5 milionów kopii gry

We wtorek drugiego marca minął dokładnie miesiąc od premiery Valheim, wikińskiej gry survivalowej, która być może nie zachwyca oprawą graficzną, ale nie przeszkadza jej to w gromadzeniu coraz większej bazy graczy. Dokładnie tydzień temu wspominaliśmy o 4 milionach cyfrowych kopii Valheim, które trafiły w ręce graczy, a dziś przychodzi nam napisać o kolejnym ogromnym sukcesie pięcioosobowego, szwedzkiego studia. Deweloperzy pochwalili się, że ich wikiński survival trafił do ponad pięciu milionów użytkowników Steama, a przy okazji udostępnili kilka innych statystyk w kwestii popularności produkcji.

W miesiąc Valheim miało stać 39. produkcją na platformie Valve z największą liczbą pozytywnych ocen – obecnie aż 96% z ponad 123 tysięcy not graczy przemawia na korzyść gry. Widzowie na Twitchu mieli poświęcić aż 35 milionów godzin na oglądanie streamów z Valheim, a łączny czas, jacy gracze poświęcili na grę w ten wikiński survival to… 15 tysięcy lat. Skontaktowałem się z twórcami w kwestii potwierdzenia tej ostatniej wartości (przyznacie, brzmi ona dość nieprawdopodobnie), więc jeśli zdecydują się odpowiedź, to zaktualizuję wpis.

Gra nieprzerwanie utrzymuje się na liście bestsellerów Steama, a w miniony weekend liczba jednocześnie grających w Valheim przekroczyła 500 tysięcy (według bazy danych platformy).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments