Valve porzuca Artifact. Karcianka na podstawie Doty 2 dostępna za darmo

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 5.03.2021, 9:57 Aktualizacja: 5.03.2022, 10:00
Wydana pod koniec 2018 roku karcianka Valve nie okazała się takim sukcesem, jak przewidywała to firma i po początkowym dużym zainteresowaniu graczy, baza użytkowników szybko zmalała. Artifact miał doczekać się przebudowy, a zapowiedziana rok temu wersja 2.0 sugerowała, że Valve nie skreślił jeszcze swojego projektu. Wygląda jednak na to, że plany się zmieniły.
0 Udostępnień

Bez kolejnych poprawek

W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Electronic Arts skasowało Anthem Next oraz przebudowano wersję looter shootera od BioWare, który w swojej podstawowej wersji nie spotkał się ze zbyt dobrym przyjęciem zarówno ze strony graczy, jak i mediów. Nieco inaczej wyglądało to w przypadku Artifact – karcianka w uniwersum Doty 2 zebrała dobre recenzje, a pierwsze sygnały od graczy sugerowały naprawdę ciekawą produkcję. Baza użytkowników zmalała jednak błyskawicznie, czego powodem był archaiczny, nawiązując do klasycznego Magic: The Gathering, system monetyzacji, który nie sprawdził się w przypadku cyfrowej karcianki.

Tytuł próbowano przebudowywać, a w maju zeszłego roku Valve uruchomiło betę Artifact 2.0, wygląda jednak na to, że i ona nie zachęciła graczy do powrotu do karcianki. Na stronie głównej gry pojawił się komunikat o porzuceniu Artifact. Produkcja dalej będzie dostępna (zaraz przejdziemy do aktualnego modelu dostępności), ale nie otrzyma już nowych aktualizacji czy poprawek – wszystkie elementy, jakie przygotowali deweloperzy w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, znalazły się już w grze.

Tytuł dostępny za darmo w dwóch wersjach

Valve postanowiło udostępnić grę w dwóch wariantach – pierwszy, Artifact Classic, to podstawowa wersja karcianki, która zawiera wszystkie poprawki wprowadzone przed rozpoczęciem bety. Artifact Foundry natomiast to po prostu gra w wersji 2.0 z przebudowanym systemem zdobywania nowych kart czy zmienioną rozgrywką. W pierwszej wersji gracze otrzymują dostęp do wszystkich od razu, drugi wariant zaś umożliwia zdobywanie kartoników poprzez rozgrywkę, tak jak jest to w innych cyfrowych karciankach.

W obu przypadkach kupowanie pakietów kart w sklepie gry nie będzie możliwe, a osoby, które wcześniej zdecydowały się na rzucenie groszem, otrzymają specjalne edycje kolekcjonerskie. Będzie je można sprzedać np. na rynku Steama, aczkolwiek integracja gry z rynkiem została wyłączona.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments