Vicarious Visions częścią Blizzarda. Ruszyły prace nad remakiem Diablo 2?

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 25.01.2021, 12:54 Aktualizacja: 25.01.2022, 12:55
Przejęcie Klei Entertainment przez Tencent to nie jedyne głośne zakupy, o jakich dowiedzieliśmy się pod koniec zeszłego tygodnia. Activision Blizzard wchłonęło Vicarious Visions, studio odpowiedzialne za zeszłoroczne Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2. W tym samym czasie na łamach Bloomberga pojawił się artykuł Jasona Schreiera sugerujący, że ten sam zespół pracuje aktualnie nad remakiem Diablo 2.
0 Udostępnień

Zakupów nigdy dość

W miniony piątek (22 stycznia) doszło do dwóch sporych przejęć w branży elektronicznej rozrywki. O Tencencie i Klei Entertainment pisaliśmy w oddzielnym newsie, dlatego teraz skupmy się na zakupach Activision Blizzard. No, może nie do końca mamy w tym przypadku do czynienia z zakupami, bo studio Vicarious Visions od 2005 roku jest częścią Activision, jeszcze zanim doszło do połączenia z twórcami Diablo. W tym czasie deweloperzy pełnili rolę studia pomocniczego, pracując przy Guitar Hero, Call of Duty czy Skylanders, z czasem jednak Vicarious Visions rozrosło się do rozmiarów 200 osób.

Sytuację postanowił wykorzystać Blizzard, który zdecydował się wchłonąć Vicarious Visions, by w przyszłości stało się ono jednym z wewnętrznych studiów amerykańskiej firmy. W piątek nastąpiło oficjalne przeniesie, a Jen Oneal, dotychczasowa szefowa studia, została wiceprezeską ds. rozwoju, zajmując tym samym stanowisko jednej z ważniejszych osób w firmie oraz bezpośredniej podwładnej J. Allena Bracka, szefa Blizzarda.

Po dłuższej współpracy z Vicarious Visions i nawiązaniu świetnych relacji, Blizzard zdał sobie sprawę, że studio ma okazję zapewnić długoterminowe wsparcie.

Czytamy w oświadczeniu Blizzarda, o czym poinformowało po raz pierwszy Gamesindustry.biz.

Możliwy remake Diablo 2

I na tym zakończylibyśmy tego newsa, ale w tym samym czasie na łamach Bloomberga pojawił się kolejny artykuł Jasona Schreiera, w którym przedstawił zakulisowe spojrzenie na sprawę. Sugeruje on, że deweloperzy z Vicarious Visions są „w pełni zaangażowany w istniejące gry i inne projekty Blizzarda”, a co za tym idzie, mają pracować nad remakiem Diablo 2, którego podtytuł to Resurrected.

Activision Blizzard nie odniosło się do tych informacji, a sam artykuł sugeruje duży chaos organizacyjny w szeregach firmy, czego skutkiem mają być przedłużające się prace nad nowymi grami i aktualizacjami do tych istniejących produkcji. Na razie pozostaje nam czekać na dalsze informacje z Blizzardowego frontu, a te w ostatnich miesiącach nie były zbyt fortunne (Warcraft III: Reforged ciągle nie został naprawiony).

Z drugiej strony mówimy o firmie, która w jeden dzień sprzedała 3,7 miliona kopii gry (mowa o Shadowlands, najnowszym dodatku do World of Warcraft) – myślę, że jakoś przetrwają.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments