Weterani Ubisoftu przygotują nową grę dla Amazon Games. Czyżby kolejna porażka?

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 24.03.2021, 12:18 Aktualizacja: 24.03.2022, 12:18
Amerykańska korporacja nie ma zamiaru rezygnować z tworzenia gier wideo i mimo kilku spektakularnych porażek, Amazon Games dalej jest otwarty na nowe pomysły i możliwości. Firma poinformowała, że utworzy w Montrealu studio złożone z weteranów Ubisoftu, którzy pracowali nad projektowaniem, a później rozwojem Rainbow Six: Siege. Produkcja będzie wysokobudżetową grą wieloosobową.
0 Udostępnień

Porażka czy może przełom?

Czterej byli deweloperzy Ubisoftu (Luc Bouchard, Alexandre Remy, Xavier Marquis i Romain Rimokh), którzy do 2019 roku pracowali nad rozwojem, a wcześniej zaprojektowaniem Rainbow Six: Siege, dołączyli do Amazon Games, by pokierować nowo utworzonym studiem w Montrealu. Ich zadaniem ma być przygotowanie wysokobudżetowej gry wieloosobowej (biorąc pod uwagę doświadczenie panów, będzie to najprawdopodobniej strzelanka), która zaoferować ma “coś zupełnie nowego” fanom tego typu produkcji. Wszystko to dzięki dużemu doświadczeniu deweloperów, o czym wspomina Xavier Marquis, dyrektor kreatywny, w informacji prasowej:

Po ośmioletnim doświadczeniu Siege nie możemy się doczekać, aby zostawić coś na pustej stronie i wykorzystać całą swobodę, jaką oferuje nam Amazon, aby stworzyć wyjątkowe doświadczenie. Od pierwszych rozmów byliśmy wrażliwi na ich długoterminową wizję strategiczną, a także na zakres ich wiedzy technicznej. To przyjemność móc współpracować z Amazon Games i nie mogliśmy być bardziej podekscytowani wspólnym stworzeniem studia.

Szczegółów niestety nie znamy, a sama gra powstanie najpewniej za kilka, kilkanaście lat – aktualnie montrealskie studio znajduje się na etapie rekrutacji pracowników. Warto przy tym pamiętać, że Amazon Games słynie z zapowiedzi (nierzadko hucznych i buńczucznych), jednak do tej pory anulowali już cztery produkcje – strzelankę Crucible i brawler Breakaway, a dwie kolejne (zgodnie z informacjami ujawnionymi przez Jasona Schreiera były to Nova i Intensity) nie doczekały się nawet oficjalnej prezentacji. Amazon Games pracuje aktualnie nad MMORPG New World, którego premierę przesunięto niedawno na 31 sierpnia.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments