Wydawnictwo Komiksowe powraca! Kto za tym stoi?

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 8.07.2019, 16:00 Aktualizacja: 8.07.2019, 16:00
W marcu ogłoszone zostało zamknięcie jednego z fajniejszych polskich wydawnictw. Jak okazuje się po kilku miesiącach, były to informacje zdecydowanie przedwczesne. Jak informuje Jacek Gdaniec w wywiadzie przeprowadzonym przez Magazyn Kreski, Wydawnictwo Komiksowe powraca na rynek. Kiedy zapowiedzi?
wydawnictwo komiksowe powraca
11 Udostępnień

Powrót Wydawnictwa Komiksowego?

Na Facebooku Magazynu Kreski pojawił się niezwykle ciekawy wywiad z Jackiem Gdańcem. Ogłasza on tam powrót do świata żywych Wydawnictwa Komiksowego. Okazuje się, że marka związana z wizerunkiem Wojciecha Szota wcale nie opierała się wyłącznie na jego osobie. Tak mogło sugerować pożegnanie zamykanego Wydawnictwa Komiksowego, które czytaliśmy w marcu.

Sprawa przybrała jednak niespodziewany obrót.

ŁAMIĄCA WIADOMOŚĆ! Oto krótka rozmowa z Jackiem Gdańcem, który właśnie staje za sterami wskrzeszonego Wydawnictwa…

Gepostet von Magazyn Kreski am Sonntag, 7. Juli 2019

Wydawnictwo Komiksowe powraca! Co warto wiedzieć?

Najważniejsza część techniczna informacji o powrocie Wydawnictwa Komiksowego pada na początku wywiadu. – Wydawnictwo Komiksowe było od początku częścią spółki Gildia i Wojtek prowadził je jako pracownik Gildii. Teraz prawa do wydawnictwa zostały wydzielone ze spółki, odsprzedane i ja będę się nim zajmował. Uznaliśmy, że szkodą by było gdyby całkowicie zniknęło z rynku – zwięźle podsumował sprawę Gdaniec.

Pewne wątpliwości wzbudzić mogłaby działalność nowego szefa Wydawnictwa Komiksowego, który prowadzi dział komiksowy w serwisie IGN. Jacek Gdaniec podkreśla jednak, że jest to dowód na jego bliski związek z rynkiem komiksów. – Wspieram medialnie najstarszy warszawski sklep stacjonarny Centrum Komiksu, jestem rzecznikiem prasowym i szefem działu mediów wydawnictwa Taurus Media, redaktorem serii w wydawnictwie Ongrys – wymienia.

Kiedy możemy spodziewać się pierwszych po powrocie zapowiedzi Wydawnictwa Komiksowego? – Co do planów wydawniczych to z czasem zaczniemy je odkrywać, potrzebujemy jednak odrobinę czasu. Na początek wystarczy stwierdzenie: pogłoski o śmierci Wydawnictwa Komiksowego były mocno przesadzone – kończy z filuternym uśmiechem (wink).

Źródło: Magazyn Kreski. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MAZ
MAZ
4 lat temu

Ludzie od magazynu Kreski to niszczyciele kultury. Nie są w stanie wykreować żadnego pozytywnego przekazu.

Ojama
Ojama
4 lat temu
Reply to  MAZ