Wydawnictwo Komiksowe kończy sześcioletnią działalność

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 8.03.2019, 10:20 Aktualizacja: 8.03.2020, 10:23
Wydawnictwo Komiksowe kończy sześcioletnią działalność – tę nieprzyjemną wiadomość przeczytaliśmy 7 marca 2019 na oficjalnym fanpage'u wydawnictwa, które niestrudzenie dostarczało czytelnikom niebanalne publikacje najwyższej jakości. Polski komiks straci na tej decyzji naprawdę wiele!
wydawnictwo komiksowe
10 Udostępnień

Smutna wiadomość dla fanów polskiego komiksu

7 marca 2019 roku nie był najlepszym dniem dla polskiego komiksu. To właśnie wczoraj późnym wieczorem na oficjalnym fanpage’u Wydawnictwa Komiksowego ogłoszona została decyzja o zakończeniu sześcioletniej działalności wydawniczej tego podmiotu.

[Pożegnanie]25 marca 2013 roku wydaliśmy pierwszy komiks pod marką Wydawnictwo Komiksowe. Do dzisiaj ukazało się…

Gepostet von Wydawnictwo Komiksowe am Donnerstag, 7. März 2019

Same za siebie mówią już wymienione przez Wojtka Szota laury, jednak my zapamiętamy Wydawnictwo Komiksowe przede wszystkim jako niestrudzonych budowniczych polskiej kultury komiksu. Tego, który nie ucieka od trudnych kwestii, i tego, który nie idzie na kompromisy między jakością artystyczną a komercyjnym charakterem treści. Najlepiej zaświadczą o tym sami autorzy publikowani przez WK, z którymi przeprowadzaliśmy ostatnimi czasy wywiady: Anna Krztoń oraz Tomasz Pstrągowski.

Wydawnictwo Komiksowe przygotowało pożegnanie

Pożegnania zawsze są trudne, jednak nawet z beczki dziegciu zdarza się czasami wygarnąć łyżkę miodu. Tak jest i w tym przypadku – Wydawnictwo Komiksowe przygotowało w ramach pożegnania kilka ciekawych ofert i promocji. W trwającej właśnie wyprzedaży na stronie ArtRage zakupić możemy w niezłych cenach warty do 310 zł zestaw komiksów. Znajdują się tam następujące pozycje:

  • Ta małpa poszła do nieba – Gosia Kulik
  • Odwiedziny – Paweł Garwol, Paweł Rzodkiewicz
  • Weź się w garść – Anna Krztoń
  • Wszechksięga – Tomasz Grządela
  • Ja, Nina Szubur – Daniel Chmielewski
  • Totalnie nie nostalgia. Memuar – Wanda Hagedorn, Jacek Frąś

W planach wydawniczych WK znajduje się jeszcze komiks Michała Rzecznika oraz książki Adama Ruska – trafią one do czytelników przed zakończeniem działalności.

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Sieszchuła
Marek Sieszchuła
5 lat temu
Ocena :
     

Szkoda 🙁