X019: Everwild zapowiedziane. To nowy exclusive twórców Sea of Thieves

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.11.2019, 11:00 Aktualizacja: 16.11.2020, 11:45
Sea of Thieves było sporym przebojem i nadal przyciąga uwagę licznych graczy. Twórcy gry ze studia Rare nie koncentrują się jednak wyłącznie nad rozwojem tej produkcji. W trakcie konferencji X019 zapowiedzieli Everwild - baśniową grę na wyłączność dla Microsoftu. Wciąż nie wiemy jednak, czy wyjdzie ona na Xbox One, czy już na Xbox Scarlett.
everwild
8 Udostępnień

Zapowiedź Everwild na X019

W trakcie konferencji X019 zapowiedziane zostało Everwild – nowa gra exclusive przygotowywana na potrzeby Microsoftu. Dużo na jej temat nie wiadomo, a po pierwszym trailerze trudno sklasyfikować tę produkcję gatunkowo. Domyślamy się, że może być ona skradankową grą akcji opartą na eksploracji bogatego świata przedstawionego, ale jak dotychczas są to tylko spekulacje.

Co ciekawe, gra ta bardzo przypomina produkcję exclusive przygotowywaną przez jedną z firm pracujących dla Sony. Bliźniaczy jest nawet tytuł! Jeżeli Everwild ukazać ma się w okolicach premiery kolejnej konsoli Microsoftu, być może będzie konkurowało z Wild na PlayStation 5. Są to oczywiście spekulacje, bo obie gry stanowią póki co olbrzymią zagadkę. Nimbu tajemnicy nie zdejmują z projektu na Xbox oraz PC także wypowiedzi twórców.

Jak nową grę komentują twórcy Sea of Thieves?

W tekście podsumowującym nowinki ze studia Rare deweloperzy znacznie więcej miejsca niż nowej grze poświęcają swojej produkcji sprzed kilku lat. Przedstawiony przez nich opis brzmi nie tyle enigmatycznie, co zwyczajnie bezpłciowo, składając się z kalek używanych nagminnie w gamingowych oświadczeniach. – Chociaż Everwild jest wciąż we wczesnej fazie rozwoju, jesteśmy bardzo podekscytowani unikatowym potencjałem gry, którą tworzymy. Zespół pracujący nad Everwild jest skupiony na budowaniu doświadczenia, które otwiera nowe drogi do grania w naturalnym i magicznym świecie. Ekipa prowadzona przez Louise O’Connor tworzy coś naprawdę oryginalnego i niesamowicie specjalnego, chcąc wykreować coś więcej niż nową markę – deklarują twórcy.

Jedynym polem do popisu dla interpretatorów są ostatnie słowa z notki prasowej. – Everwild zaoferuje pamiętne, wciągające i znaczące doświadczenia dla graczy, którzy będą mogli się nimi podzielić z dowolnego miejsca. Nie możemy się doczekać, aż udzielimy więcej informacji w przyszłości – podsumowali. Ich deklaracja może oznaczać, że w produkcji istotny będzie komponent sieciowy. Z drugiej strony nie byłoby wielkim zdziwieniem, gdyby chodziło w tym miejscu o popularny ostatnimi czasami „photo mode”. Baśniowa otoczka Everwild aż prosi się o trzaskanie seriami pięknych ujęć z dziką przyrodą na pierwszym planie, więc może chodzić właśnie o możliwość upamiętniania swoich odkryć w obrębie gry na screenach, którymi dzielili będziemy się z innymi graczami.

Źródło: Rare. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments