Wild. Pierwszy exclusive na PlayStation 5?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.03.2019, 13:34 Aktualizacja: 19.03.2020, 13:34
Stoimy na progu ekscytujących zmian związanych z nową generacją konsol oraz coraz śmielej rozwijanymi projektami streamingu gier, ale takie małe newsy także nas cieszą. Nic nie potwierdzono jeszcze oficjalnie, lecz być może poznaliśmy właśnie tytuł pierwszego exclusive'a na PlayStation 5 – Wild.
wild sony exclusive ps5
12 Udostępnień

Ostatnie tytuły na wyłączność dla PS4?

Olbrzymi postęp prac nad kolejną generacją konsol nie jest tajemnicą ani w przypadku Sony, ani w przypadku Microsoftu. Szukanie pracowników do rozwoju usług sieciowych w PlayStation 5 czy delikatne sondowanie rynku za pomocą nowego Xbox One S bez napędu to klarowne znaki zbliżającej się ofensywy. A do tego dochodzi zapowiedziana na 19 marca konferencja, na której być może zaprezentowana zostanie konsola Google lub inny olbrzymi projekt związany z branżą gier.

joel z the last of us part ii nie zyje

Zbliżająca się nowa era przynosi nam wiele tematów do przemyśleń, jak chociażby ten związany z grami tworzonymi dla danej konsoli na wyłączność. PlayStation 4 mogło się pochwalić wieloma niesamowitymi produkcjami exclusive (ocenione na 10 w recenzji Zagrano.pl Detroit. Become Human, przewspaniałe God of War oraz Spider-Man) i tego samego oczekiwać będziemy po PS5. Powszechnie mówi się, że ostatnią wielką produkcją exclusive na konsolę Sony ma być The Last of Us: Part II, mimo iż wciąż czekamy także na długo przygotowywane premiery Ghost of Tsushima czy Death Stranding. Jeżeli to prawda, być może poznaliśmy właśnie pierwszą grę AAA produkowaną na wyłączność dla PS5.

Wild. O tym tytule już długo nie słyszeliśmy

Tytuł tej gry obić mógł się komuś o uszy już przed pięcioma laty. W tracie targów Gamescom 2014 wstępnie zaprezentowany został światu koncept klimatycznej gry Wild. Jej bohaterowie dzięki mocnym więzom z naturą przemieniać mieli się w szeroką gamę zwierząt, a cała rozgrywka opierać miała się na ciągłej walce z siłami pięknej i okrutnej jednocześnie przyrody.

Chyba wszyscy zdążyliśmy już o grze Wild zapomnieć, tymczasem dość niespodziewanie o produkcji studia Wild Sheep przypomniało samo Sony. Według informacji wyłuskanych z sieci przez japoński serwisu Gematsu, firma zarejestrowała właśnie w Stanach znak towarowy „Wild”.

Co więcej, według ostatnich słów Michela Ancela, producenta pracującego obecnie także nad Beyond Good & Evil 2, zapowiadana od 2014 roku gra ma być wciąż mocno rozwijana. Jeżeli jednak nie słyszeliśmy o niej już tak długo i nie było o niej mowy w planach Sony na 2019 rok, być może Wild stanie się jedną z pierwszych produkcji exclusive na konsolę PlayStation 5.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments