Xbox Series X: wygląd i nazwa nowej konsoli Microsoftu już znane!

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 13.12.2019, 13:00 Aktualizacja: 13.12.2019, 13:00
Tak właśnie wyglądała będzie nowa konsola Microsoftu! Data premiery Xbox Series X ustalona została na grudzień 2020 roku, a już rok wcześniej największy konkurent Sony pokazuje wszystkie karty. Jak szybki będzie to sprzęt? Co nowego zaoferuje nam pad do Xboksa?
xbox series x - wyglad i nazwa
14 Udostępnień

Xbox Series X ogłoszone w trakcie gali The Game Awards 2019

W trakcie gali rozdania The Game Awards 2019, której największym wygranym zostało Sekiro: Shadows Die Twice, Microsoft zaskoczył nas oficjalnym ogłoszeniem konsoli kolejnej generacji. Sprzęt znany dotychczas pod kodową nazwą Xbox Scarlett to ostatecznie Xbox Series X.

Jedną z pierwszych gier na Xbox Series X ma być Senua’s Saga, następczyni recenzowanego przez nas Hellblade: Senua’s Sacrifice. Poza tym specyfikacja konsoli nie zaskakuje względem wcześniejszych zapowiedzi. Pod względem mocy będzie czterokrotnie wydajniejsza, dzięki międzygeneracyjności zagramy na niej w gry z Xbox 360 oraz Xbox One, a standardem ma być 60 fps przy rozdzielczości 4k. Za fajerwerki graficzne odpowiadać będzie ray tracing, stające się powoli standardem variable refresh rate oraz autorska technologia Microsoftu variable refresh shadows.

Wygląd konsoli Microsoftu jest dość kontrowersyjny!

O ile specyfikacja konsoli jest imponująca, tak po kolejnej generacji spodziewaliśmy się naprawdę dużej mocy i szczegóły techniczne nie są aż tak zaskakujące. Co innego z wyglądem Xbox Series X, co do którego nie mieliśmy jak dotychczas żadnych wskazówek. Microsoft postanowił odwołać się w designie do klasycznego klockowego wyglądu i nowa konsola przywodzi na myśl PC albo odświeżacz do powietrza. Od chwili ogłoszenia tego faktu nie milkną negatywne komentarze, chociaż liczni gracze doceniają minimalizm tego wyglądu.

Podobnie jak w przypadku pada do PS5, Microsoft postanowił wziąć się porządnie za redesign kontrolera. Zyska on przycisk „share”, będący już standardem w przypadku konsoli Sony. Pozwoli on na udostępnianie screenów oraz nagrań z rozgrywki w mediach społecznościowych. Dobrą wiadomością jest fakt, że pad do Xbox Series X na sto procent będzie kompatybilny z PC z Windows 10, a najprawdopodobniej również ze sprzętem produkowanym przez Apple.

A wam jak przypada do gustu wygląd nowej konsoli Microsoftu?

Źródło: CNET. Grafika: Microsoft.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kamil
Kamil
10 miesięcy temu

Mam nadzieję, że nie zmienią za bardzo kształtu pada. Wszystkie kontrolery od Xboksa naprawdę świetnie leżą w rękach. Pad z XONE jest zdecydowanie moim ulubionym kontrolerem do gier.

Kamil
Kamil
10 miesięcy temu
Reply to  Kamil

że nigdy nie zmienią kształtu*