Activision Blizzard się nie patyczkuje. Kolejna fala banów w Call of Duty Warzone

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 18.03.2021, 12:00 Aktualizacja: 18.03.2022, 12:00
Tydzień temu minął rok, odkąd Call of Duty Warzone doczekało się premiery na komputerach osobistych i konsolach. Gra cieszy się ogromną popularnością, ale nie brakuje w niej również oszustów, z czym Activision Blizzard i odpowiedzialne za Warzone Raven Software stara się radzić jak najlepiej. Deweloperzy poinformowali niedawno, że w battle royale Call of Duty przeszła kolejna duża fala banów.
premiera call of duty warzone
0 Udostępnień

Nie ma litości dla oszustów

Gry sieciowe dają niesamowite emocje i pozwalają na wspólną rozgrywkę ze znajomymi, ale oszuści wszelkiej maści skutecznie potrafią uprzykrzyć zabawę. Deweloperzy i wydawcy zdają sobie z tego sprawę, dlatego starają się jak mogą i walczą z nieuczciwymi graczami na wszystkich frontach. Co jakiś czas słyszymy o pozwach czy zamkniętych stronach, które zajmowały się odpłatnym rozprowadzaniem nielegalnego oprogramowania pozwalającego m.in. widzieć przez ściany.

Część twórców stosuje również różnego rodzaju zabezpieczenia i nie dotyczy to tylko produkcji przeznaczonych na komputery osobiste – w zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że Denuvo Anti-Cheat będzie stosowany w grach na PlayStation 5. Twórcy Call of Duty Warzone stawiają z kolei na sprawdzone rozwiązanie w postaci banowania kont graczy, u których wykryto różnego rodzaju niedozwolone programy. Od początku startu battle royale’a od Activision Blizzard zbanowano około 300 tysięcy użytkowników, a teraz do tej liczby należy doliczyć kolejnych 30 tysięcy graczy. Takimi informacjami podzieliło się Raven Software, producent Warzone.

Warto pamiętać, że 2 lutego firma pochwaliła się, że z gry zostało usuniętych około 60 tysięcy “cheaterów”, a według wyliczeń PC Gamera łączna liczba graczy, która od początku roku musiała pożegnać się z Warzone to około 100 tysięcy (poza dużymi falami, oszuści są usuwani z gry na bieżąco).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments