Aktualizacja do Assassin’s Creed Valhalla. Jakość gry na PS5… pogorszona

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 30.11.2020, 10:38 Aktualizacja: 30.11.2021, 10:38
Debiut nowego Assassin’s Creeda ciężko jednoznacznie uznać za udany. Gra zebrała całkiem przyzwoite oceny, a jak przyznaje sam Ubisoft, Valhalla była najlepiej sprzedającą się odsłoną serii w okresie premiery. Ten kolorowy obrazek psuła jednak przytłaczająca liczba błędów, co miała naprawić aktualizacja z końca zeszłego tygodnia. Okazuje się, że w rzeczywistości pogorszyła ona działanie gry, zwłaszcza na PlayStation 5.
0 Udostępnień

Ubisoft daje i zabiera

W naszej recenzji Assassin’s Creed Valhalla Dominik sporo miejsca poświęca błędom, z jakimi boryka się najnowsza gra Ubisoftu, co zaważyło na ostatecznej ocenie. Francuski wydawca zobowiązał się do naprawienia produkcji, a najnowsza aktualizacja o numerze 1.0.4 była gotowa do pobrania pod koniec zeszłego tygodnia. Miała ona wprowadzić dwa tryby wyświetlania gry na konsolach nowej generacji (jeden stawiający na wyższą rozdzielczość, drugi natomiast pozwalający na rozgrywkę z większą liczbą FPS-ów) oraz poprawić kilka istotnych błędów związanych z funkcjonowaniem NPC-ów.

Jak donoszą gracze na forum ResetEra, ta druga rzecz faktycznie została wyeliminowana. Nowa poprawka znacząco pogorszyła jednak działanie produkcji Ubisoftu i to właśnie na konsolach nowej generacji, gdzie dotychczas tytuł radził sobie najlepiej. Szczególnie mocno odbiło się to na posiadaczach PlayStation 5, którzy narzekają, że gra w trybie wydajnościowym (czyli tym, gdzie teoretycznie liczba FPS-ów powinna być większa) znacząco zmniejsza się liczba klatek animacji.

Pojawiły się również doniesienia o dalszym problemach z “tearingiem” na konsolach Microsoftu, o czym wspominałem we wpisie dotyczącym premiery Valhalli. Dla Ubisoftu nie jest to jedyna gra, która wymaga natychmiastowej naprawy – premiera trybu wieloosobowego do Watch Dogs Legion została przesunięta na 2021 roku (dokładna data nie jest znana) właśnie ze względu na chęć naprawienia podstawowej wersji tytułu.

O ile stan w jakim znajduje się Valhalla nie jest tak dramatyczny jak w przypadku Assassin’s Creed Unity z 2014 roku, to zdecydowanie nie jest to udana premiera Ubisoftu. Z drugiej strony, francuski wydawca potwierdził, że najnowsza część jest najszybciej sprzedającą się odsłoną serii w okresie premiery.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments