Alan Wake znów należy do Remedy Entertainment

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 2.07.2019, 10:00 Aktualizacja: 2.07.2020, 8:14
Wydany w 2010 roku Alan Wake studia Remedy Entertainment był sporym hitem tworzonym przez Finów dla Microsoftu, jednak po otwartym konflikcie między obiema firmami nie spodziewaliśmy się w najbliższym czasie kontynuacji świetnego thrillera akcji. Gdy jednak prawa wydawnicze wróciły do twórców...
alan wake
15 Udostępnień

Nieco przykurzony, ale nadal przebój

Gdy PlayStation nie wygrywało jeszcze tak wyraźnie z Xboksem, wielu graczy decydowało się na zakup konsoli Microsoftu ze względu na niezwykle ciekawe produkcje exclusive. Jedną z nich był psychologiczny thriller akcji, za którego powstanie odpowiadało fińskie studio Remedy Entertainment. Twórcom kultowej serii Max Payne udało się stworzyć wciągający i niezwykle klimatyczny tytuł, którego głównym bohaterem był… pisarz.

alan wake

Czasy świetności Xbox 360 wprawdzie już dawno minęły, ale gracze wciąż wspominają produkcję Remedy bardzo miło. Najlepiej świadczy o tym fakt, że z ciepłym przyjęciem spotkał się zwiastun gry Control, a jednym ze zbożnych życzeń fanów jest to, aby zaplanowane na sierpień dzieło choć trochę przypominało Alana Wake’a. Okazuje się jednak, iż gra z 2010 roku doczekać może się kontynuacji szybciej, niż ktokolwiek się spodziewał.

Prawa do Alana Wake’a znów w rękach Remedy

Dotychczas prawa do wydawania gier z Alan Wake (prócz oryginału w 2012 roku powstał jeszcze spin-off, Alan Wake’s American Nightmare) należały do Microsoftu. Po wielu niesnaskach przy pracach nad wydanym w 2016 roku Quantum Brake, Remedy Enterainment ogłosiło, iż kończy z tworzeniem gier exclusive.

Na ostatniej konferencji dla inwestorów opinia publiczna dowiedziała się ponadto, że do studia wracają właśnie prawa do Alana Wake’a. Co oznacza to dla serii? – Jedyną rzeczą, którą chcielibyśmy podkreślić, jest fakt, że odkąd Remedy posiada prawa wydawnicze, możemy wypuścić Alana Wake’a na inne platformy, jeśli tylko tak zdecydujemy – powiedział przedstawiciel Remedy w rozmowie z portalem Eurogamer. – Nie mamy nic więcej do ogłoszenia. Jesteśmy teraz w pełni skoncentrowani na premierze Control, która będzie miała miejsce 27 sierpnia – dodał.

alan wake

Fińskie studio nie należy do gigantów, które mogą pozwolić sobie na zaangażowanie w kilka dużych projektów jednocześnie. Wierzymy jednak, iż powrót praw wydawniczych do dobrze kojarzonej przez graczy marki może sprawić, iż w planach Remedy na najbliższe lata znajdzie się również sequel Alana Wake’a. I że tym razem będziemy mogli weń zagrać również na PlayStation 5!

Źródło: Eurogamer.net. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments