Apex Legends Season 2 – co wiemy o nowościach?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 27.06.2019, 15:30 Aktualizacja: 4.02.2021, 12:52
Mimo iż nowa legenda areny sugeruje na grafice daleko posuniętą dyskrecję, proponujemy wam zapoznanie się z wszelkimi dostępnymi informacjami na temat Apex Legends Season 2. Zapowiedzianych zmian jest sporo i większość z nich ma bardzo obiecujący charakter.
apex legends season 2
6 Udostępnień

Za mało nowinek w Apex Legends? To patrz na to…

Twórcy Apex Legends deklarują, że priorytetem jest dla nich spokojny i stabilny rozwój produkcji. Po osiągnięciu niebywałego sukcesu w chwilę po premierze, wrzawa wokół produkcji Respawn Entertainment nieco przycichła. Jako iż sezonowy content nie pojawia się w niej tak często jak w Fortnite, co niecierpliwsi gracze uciekli do konkurencji, a dochody z Apex Legends drastycznie zmalały. Wszystko zmienić ma drugi sezon, prezentowany przez twórców na trailerach.

Both season 2 trailers in FULL HD Quality! from apexlegends

Apex Legends Season 2 zbliża się więc wielkimi krokami. Zebraliśmy dla was wszystkie informacje, które mogą zachęcić was do powrotu na Apex Arena lub wejścia na nią po raz pierwszy.

Co wiemy o Apex Legends Season 2?

Jakie nowości przyniesie ze sobą Apex Legends Season 2? Część z nich poznaliśmy już wcześniej dzięki przeciekom oraz informacjom twórców z prezentacji EA Play na E3, o części dowiadujemy się z najnowszego trailera. Oto szybkie podsumowanie:

  • Premiera drugiego sezonu Apex Legends zaplanowana jest na 2 lipca. Oznacza to dwutygodniową przerwę między sezonami, gdyż koniec pierwszego wraz z eventem Legendary Hunt miał miejsce 19 czerwca.
  • Apex Legends Season 2 przyniesie nam prawdopodobnie dwójkę nowych bohaterów. Jedną z nich będzie naukowczyni Natalie „Wattson” Paquette, która w walce korzysta ze zdobyczy techniki, takich jak na przykład elektryczne bariery. Z fabularną otoczką jej postaci wiąże się temat drugiego sezonu, zatytułowanego Battle Charge (Bitewne Doładowanie). Drugą z Legend do wyboru ma być Crypto, o którym więcej dowiemy się bliżej premiery drugiego sezonu.
  • Nowy rozdział z grą to oczywiście mnóstwo nowych zabawek, w tym broni, na czele z L-Star LMG z Titanfall. Nazw świeżego ekwipunku padło w dotychczasowych materiałach o wiele więcej, w przypadku części z nich zostało także opisane działanie, ale warto poczekać na „patch notes”, które w pełni opiszą wszelkie zmiany w tym zakresie i pozwolą na całościowe ogarnięcie obrazu sytuacji.

apex legends season 2

  • Podobnie jak w Fortnite, tak zwana przepustka bojowa w Apex Legends Season 2 oparta ma być na systemie wyzwań dziennych oraz tygodniowych. Dotychczas doświadczenie z grą opierało się przede wszystkim na zbieraniu punktów doświadczenia, więc rozwijanie postaci oraz zdobywanie ekwipunku zmieniało się w przypadku wielu graczy w zwyczajny grind.
  • Z przepustki bojowej usuniętych zostanie również wiele statystyk oraz odznak zajmujących przestrzeń, a w ich miejsce pojawią się trzy nieujawnione jak na razie typy zawartości. To kolejne rozwiązanie, które sprawić ma, iż dodatki kosmetyczne oraz nagrody za rozgrywkę nie będą w Apex Legends Season 2 tak przytłaczające.
  • Zmiany czekają również mapę gry. Już w trakcie pierwszego sezonu gracze dostrzegać zaczęli latające smoki, które na gruncie fabularnym odpowiadać mogą za przekształcenia w obrębie mapy. Nie wiemy jednak póki co, jak dokładnie wyglądała będzie metamorfoza i które rejony obejmie.
  • Ile kosztowała będzie przepustka bojowa w Apex Legends Season 2? Powinna zmieścić się w dokładnie takiej samej kwocie jak w przypadku pierwszego sezonu – 950 Apex Coinsów (około 10 dolarów) za jej podstawową wersję oraz 2800 (28 dolarów) za Battle Pass z odblokowanymi pierwszymi dwudziestoma pięcioma poziomami.

Póki co wiemy o Apex Legends Season 2 wyłącznie tyle. Zamierzacie ruszyć do boju na Apex Arena również w tym sezonie?

Źródło: GameSpot, Inverse. Grafika: materiały prasowe. 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments