EA Play nie porwało tłumu zebranego na E3. Czemu?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 11.06.2019, 13:30 Aktualizacja: 25.07.2020, 7:17
Jeżeli wymienić jedną prezentację z E3 2019, która przyniosła więcej niewiadomych i rozczarowań niż dreszczyku emocji, zdecydowanie byłoby to EA Play 2019. Zapowiedzi Star Wars Jedi: Fallen Order oraz trybu VOLTA Football w FIFA 20 były względnie świeże, ale poza nimi powodów do ekscytacji brak.
ea play na e3 2019 - stars wars jedi fallen order
0 Udostępnień

Star Wars Jedi: Fallen Order odwróci niekorzystny trend?

Jeżeli nie liczyć tradycyjnie hitowych gier sportowych, EA zalicza ostatnio zdecydowanie zbyt dużo wpadek jak na swój rozmiar i potencjał – dochody z Apex Legends stale maleją, a serwery Anthem wyludniają się. Choć tej grze poświęcimy osobną notkę, warto już teraz zwrócić uwagę na Star Wars Jedi: Fallen Order.

Biorąc pod uwagę ilość uwagi, jaką na konferencji EA Play na E3 poświęcono produkcji ze świata Gwiezdnych Wojen, trudno oprzeć się wrażeniu, że Electronic Arts naprawdę liczy na sukces tej gry. Czy system walki Star Wars Jedi: Fallen Order przypominający Sekiro da radę?

Gry sportowe od EA prezentowane na E3 z pewnością nie zawiodą

Już tradycyjnie nie powinniśmy spodziewać się jakiejś katastrofy jeżeli chodzi o gry sportowe EA, które zaprezentowane zostały na E3 również i w tym roku. Prawdziwym przebojem powinna okazać się VOLTA Football – tryb gry w FIFA 2020 przenoszący do głównej serii vibe znany z małego cyklu FIFA Street.

Znacznie mniej popularniejsza jest w Polsce seria Madden NFL, chociaż w ojczyźnie amerykańskiego futbolu ma opinię doskonałej gry sportowej. Nad Wisłą się nie przyjęła i trudno mieć nadzieję, aby Madden 20 to zmienił, ale w prezentacji EA Play na E3 była ważnym punktem programu.

Wsparcie starszych tytułów? Przoduje Apex Legends

Do niektórych gier rozszerzenia wypuszczać można od czasu do czasu, jednak segment produkcji battle royale wymaga dodawania nowego contentu. Apex Legends zmierza na mobile i rozwija się bardzo spokojnie, jednak EA naciska twórców gry na szybsze zmiany. Efektem tego jest dość pokaźna porcja nowinek w grze.

Pisaliśmy już niejednokrotnie o wściekłości graczy względem Battlefield V, jednak EA nie przestaje wierzyć w swoją produkcję. Efektem tego zapowiedzi kolejnych map i dodatków.

Na szerszą zapowiedź Need for Speed 2019 będziemy musieli jeszcze poczekać, ale to niejedyna seria Electronic Arts mogąca liczyć niedługo na odświeżenie. Jak zawsze kasowym przebojem powinny się okazać kolejne Simsy, chociaż tym razem chodzi wyłącznie o dodatek. Niedawno zagrać mogliśmy w The Sims 4 za darmo, co było bardzo fajnym przedsmakiem dodatku Wyspiarskie Życie.


Sporo komentarzy zebrał również brak obszerniejszych zapowiedzi co do przyszłości sieciowej porażki roku. Anthem nie spełnił oczekiwań, to jasne i klarowne, ale twórcy zapowiadali ważne zmiany. Tymczasem kilka słów na temat gry wciśnięte zostało między prezentacje… FIFY i Maddena. Nie wróży to dobrze garstce fanów, którzy ostali się przy tytule.

Źródło: Game Spot. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments