Archer T3U i Archer T2U Nano – nowe karty sieciowe
Miniaturowa karta Archer T2U Nano
Jak mała powinna być karta sieciowa, aby uznać ją za miniaturową? Rozmiary modelu Archer T2U Nano od TP-Link (15 x 7 x 18,6 mm) sprawiają, że cząstka „nano” nie jest pustym określeniem. Tak malutką kartę pozostawić możemy w laptopie nawet na czas podróży, nie ryzykując wypięcia czy uszkodzenia. O bezkolizyjnej współpracy z innymi urządzeniami podłączanymi przez USB nie wspominając – tak niewielka konstrukcja w żaden sposób nie jest w stanie zablokować dostępu do sąsiednich portów.
Jak prezentują się najważniejsze prócz rozmiarów szczegóły techniczne karty sieciowej Archer T2U Nano? Tutaj wiele zależy od nadawcy sygnału – w paśmie 5GHz w standardzie 802.11ac nie odczujemy żadnych problemów, szczególnie w przypadku grania w tytuły karcące graczy za ewentualne problemy z pingiem. Prędkość może wynosić bowiem w tym przypadku nawet 433 MB/s, choć nie jest źle również w przypadku pasma 2.4Ghz, gdzie górnym pułapem transferu jest prędkość rzędu 200 MB/s.
Mobilny charakter Archer T2U Nano podkreślany jest nie tylko przez gabaryty urządzenia, ale również inne elementy specyfikacji. Mowa tu przede wszystkim o technologii 256QAM, pozwalającej na uzyskanie wydajnych połączeń bezprzewodowych, oraz funkcji roamingu Wi-Fi, dzięki której laptop zawsze połączy się z najlepszą siecią w danym obszarze, nie zrywając jednocześnie dostępu do internetu nawet na sekundę.
Archer T3U dla najbardziej wymagających
Nieco większą, choć nadal doskonałą do podróży oraz pracy mobilnej propozycją TP-Link jest karta sieciowa Archer T3U, cieńsza od standardowych konkurentów. Od młodszej siostry różni się ona dwa razy większą maksymalną prędkością w poszczególnych pasmach. Dla karty pracującej w standardzie AC1300 w przypadku 2,4GHz jest to 400MB/s, a w 5GHz nawet 876 MB/s.
Wartym wzmianki dodatkiem jest również w przypadku karty Archer T3U korzystanie z technologii MU-MIMO. Pozwala ona karcie na wytworzenie jednocześnie dwóch strumieni danych. Jeśli tylko pozwoli nam na to router, taki zabieg z pewnością przełoży się na większą przepustowość i wydajność całej sieci. A na tym właśnie zależeć powinno posiadaczom tej karty – nieco większej niż Archer T2U, ale idealnie przystosowanej do potrzeb wymagających użytkowników bezprzewodowego internetu.