Artemizja i Neurokomiks pierwszymi komiksami Marginesów

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 21.03.2019, 9:34 Aktualizacja: 21.03.2020, 9:34
Linia wydawnicza komiksów w Wydawnictwie Marginesy staje się coraz mniej tajemnicza! Właśnie poznaliśmy pierwsze premiery, jakie zaproponuje nam Szymon Holcman. W kwietniu będą to Artemizja oraz Neurokomiks, w maju zaś Audubon. Na skrzydłach świata oraz Tetris. Ludzie i gry. Zacieracie rączki?
wydawnictwo marginesy komiks
2 Udostępnień

Pierwsze komiksy w Wydawnictwie Marginesy już w kwietniu

Planowany mariaż Wydawnictwa Marginesy i komiksów wzbudzić musiał niemałą radość wśród polskich fanów jakościowych komiksów. Szczególnie po tym, gdy ogłoszone zostało zamknięcie Wydawnictwa Komiksowego. Entuzjaści niebanalnych albumów z niecierpliwością wyczekiwali pierwszych informacji o planach Szymona Holcmana, opiekuna linii wydawniczej Marginesów poświęconej komiksom i powieściom graficznym.

Pierwsze słowa o planach współwłaściciela Kultury Gniewu padły z jego ust w wypowiedzi prasowej. – Swoją wiedzę i znajomość komiksowego rynku chciałbym wykorzystać, by w Marginesach prezentować najciekawsze komiksy z całego świata. Komiksy, zbliżone do tego, co Marginesy tak dobrze robią wydając książki – usłyszeliśmy. – Będą to zatem powieści graficzne popularnonaukowe, biograficzne, historyczne, obyczajowe, ekologiczne, kryminalne… Tak, by czytelnik znający książki wydawnictwa, mógł odkryć nową formę opowiadania o fascynujących go tematach. Formę równie fascynującą – zadeklarował Holcman. Jakie czyny podążą za obietnicami?

artemizja neurokomiks wydawnictwo marginesy

Poznaliśmy już komiksy Wydawnictwa Marginesy na zbliżający się miesiąc. Będą to jednocześnie premierowe wydania nowej linii. Pod koniec kwietnia do sprzedaży trafią dwa albumy:

  • Artemizja – Tamil Baudouin i Nathalie Ferlut – tłum. Olga Mysłowska – fascynująca historia barokowej artystki, Artemizji Gentileschi, która jako pierwsza kobieta została przyjęta do florenckiej Akademii.
  • Neurokomiks – Hana Roš i Matteo Farinelli – tłum. Jacek Konieczny – podróż przez ludzki mózg i historia badań nad tym organem. Książka była najlepiej sprzedającym się tytułem w historii brytyjskiego wydawnictwa Nobrow.

Komiksy Wydawnictwa Marginesy przewidziane na maj

Artemizja oraz Neurokomiks to nie jedyne tytułu, co do których premiery możemy być niemal pewni. Znacznie dokładniejszą niż „pod koniec kwietnia” datę wydania otrzymały Audubon. Na skrzydłach świata Jérémiego Royera i Fabiena Grolleau w tłumaczeniu Olgi Mysłowskiej oraz Tetris. Ludzie i gry Boxa Browna w tłumaczeniu Marcina Wróbla. Ukażą się one dokładnie 22 maja.

audubon tetris wydawnictwo marginesy

Audubon. Na skrzydłach świata zabierze nas w podróż po dziewiętnastowiecznej Ameryce Północnej śladami legendarnego ornitologa Johna Jamesa Audubona. Cztery tomy wydawanej przez niego w latach 1827-1838 książki The Birds of America zostały sprzedany przed kilkoma laty za niemal osiem miliardów dolarów! Tetris. Ludzie i gry są natomiast próbą rozwikłania złożonej historii Tetrisa oraz zagłębiają się w rolę odgrywaną przez gry w sztuce, kulturze i w handlu. Każdy z czterech ujawnionych dotąd komiksów ma więc tylko jedną wspólną cechę – głębokie osadzenie w realiach historycznych, choć dotyczą one wydarzeń oddalonych od siebie tak jak barokowa Florencja i sowiecka Rosja.

Trzymamy kciuki za komiksowe plany Wydawnictwa Marginesy i z pewnością będziemy na bieżąco informowali o postępach WM!

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments