Batman/Catwoman – nowa fucha Toma Kinga

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 25.05.2019, 11:00 Aktualizacja: 4.02.2021, 11:51
Tom King obiecał w jednym z niedawnych wywiadów całkowite zredefiniowanie postaci Mrocznego Rycerza. Jego plany okazały się tak rewolucyjne, że DC Comics postanowiło odsunąć go od głównej serii i zaproponować wykreowanie od podstaw nowego cyklu. Oto dwunastoodcinkowa historia Batman/Catwoman!
batman catwoman
6 Udostępnień

Batman z perspektywy Toma Kinga

Jeszcze przed tygodniem informowaliśmy o zmianie podejścia do człowieka-nietoperza w zeszytach Batmana projektowanych przez Toma Kinga. Scenarzysta komiksów z serii DC Odrodzenie planował całkowicie zmienić nasze postrzeganie postaci Batmana.

– Postawa „nie ważne, kto się na mnie zaweźmie, i tak po prostu stłukę go na kwaśne jabłko” nie jest zbyt dojrzała. W prawdziwym świecie musisz czasami pokazać swoje słabości, prawdziwy świat wymaga od ciebie, abyś od czasu do czasu na kimś polegał, popełniał błędy i je naprawiał – tłumaczył autor w wywiadzie dla The Hollywood Reporter.

batman toma kinga

Teraz okazało się, że Tomowi Kingowi nie będzie dane dokończyć zaplanowanej na 100 zeszytów serii. Jego przygoda z obecną serią Batmana skończy się wraz z finałem historii „Miasto Bane’a”, której zakończenie przypada na 85 numer. Wbrew pojawiającym się z początku plotkom, nie będzie to koniec Batmana w wydaniu tego autora.

Nowa seria – Batman/Catwoman

Ambitne plany Toma Kinga jako scenarzysty Batmana co do zredefiniowania postaci Człowieka-Nietoperza oraz złączenia go z Catwoman węzłem małżeńskim okazały się dla DC Comics posunięte zbyt daleko. Wydawnictwo ogłosiło więc, że od stycznia 2020 roku ukazująca się dwa razy w miesiącu seria Batman zmniejszy swoją częstotliwość do miesięcznej.

Lukę wypełnić ma dwunastoodcinkowa seria Batman/Catwoman, której scenarzystą zostanie właśnie King, a za stronę graficzną odpowiadał będzie Clay Mann. DC opublikowało również okładkową grafikę pierwszego zeszytu nowego cyklu.

batman catwoman

Sądzicie, że kreacja głównego bohatera z Batman/Catwoman Toma Kinga przebije szalonego człowieka-nietoperza z Batman Metal lub Mrocznego księcia z bajki, który ukaże się w czerwcu w komiksach Egmontu?

Źródło: Screen Rant. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments