Batman Noir za niemal 700 zł z defektem. Egmont przeprasza

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 13.08.2019, 15:00 Aktualizacja: 13.08.2020, 14:11
Nie wiadomo jeszcze, ile z nieco ponad sześciuset sztuk pakietu ekskluzywnej kolekcji Batman Noir za 690 zł dotarło do klientów z odbarwieniami. Egmont przeprasza klientów, ale uszkodzonych egzemplarzy nie wymieni ze względu na brak możliwości dodruku. Jakie opcje pozostały nabywcom?
batman noir z defektem egmont
3 Udostępnień

Część nakładu Batman Noir w cenie 690 zł uszkodzona

Egmont z okazji skończenia przez Batmana 80 lat przygotował w tym roku kilka ciekawych niespodzianek dla fanów Człowieka-Nietoperza. Ich ukoronowaniem była kolekcjonerska edycja Batman Noir, w której znalazły się czarno-białe wersje Długiego Halloween, Husha, Powrotu Mrocznego Rycerza oraz Zabójczego żartu, a także Pewnego dnia do scenariusza Toma Kinga jako dodatek do kupna całego pakietu.

Więcej na jego temat przeczytać mogliście u Przemka Pawełka, który prowadzi na Zagrano cykl felietonów Skopano.

Jak już wiadomo – Egmont postanowił uczcić osiemdziesiąte urodziny Batmana specjalnymi wydaniami najpopularniejszych…

Gepostet von Przemek Pawełek am Dienstag, 6. August 2019

Pakiet zawierający pięć albumów z luksusowej serii Batman Noir kosztował 690 złotych, a że wydrukowany został wyłącznie w 630 sztukach (plus 400 sztuk każdego z pojedynczych tomów), jego uszkodzenie jest sporym problemem. Jak okazało się po rozpakowaniu przez niektórych nabywców, produkt posiadać może niewielkie odbarwienia w miejscu włożenia zakładki, które widoczne są na głównym zdjęciu artykułu.

Egmont przeprasza za przebarwienia, ale produktu nie wymieni

Cała sytuacji jest naprawdę problematyczna, zarówno dla wydawnictwa, jak i kupujących. Ci ostatni chcieliby w końcu odebrać produkt pozbawiony wad fabrycznych, a w przypadku limitowanego produktu i długiego nań oczekiwania sam zwrot pieniędzy nie jest zadowalający. Egmont z kolei nie miał możliwości wyłapania defektu podczas odbioru nakładu bez otwierania zafoliowanych komiksów, a egzemplarze, na podstawie których akceptowany był druk, nie posiadały go.

Jak Egmont chce rozwiązać sytuację? Dodruk nie jest w przypadku kolekcjonerskiego wydania opcją, więc wymiana produktu nie wchodzi niestety w grę. Nabywcy decydujący się na zwrot produktu dostaną jednorazowy kod (ważny 3 miesiące) na zakupy w Księgarni Egmont.pl o wartości 40 zł brutto, a jednorazowy kod o wartości 80 zł brutto otrzymają osoby decydujące się na zachowanie pakietu.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments