Bleeding Edge dokonuje żywota. Ninja Theory kończy wsparcie gry

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 29.01.2021, 13:17 Aktualizacja: 29.01.2022, 13:17
Pomysł na wydanie Bleeding Edge, gry sieciowej od twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice, od początku wydawał się dość nietrafiony. Produkcja nie miała na siebie pomysłu, a dla przeciętnego odbiorcy wyglądała jak kolejny klon Overwatcha. Niecały rok po premierze Ninja Theory zdecydowało się zakończyć wsparcie dla Bleeding Edge.
Bleeding Edge Miko Screenshot
0 Udostępnień

Nietrafiony pomysł

Po sporym sukcesie Hellblade: Senua’s Sacrifice (zachęcam do zapoznania się z naszą recenzją) gracze spodziewali się, że Ninja Theory zajmie się tworzeniem kolejnych tego typu produkcji (głębokich, mających coś do powiedzenia gier z dużym naciskiem na fabułę). I po części tak właśnie było – studio zapowiedziało Senua’s Saga: Hellblade II i Project Mara, które w jeszcze większym stopniu eksplorować będą temat zaburzeń i chorób umysłowych.

Wcześniej jednak zaprezentowano Bleeding Edge, grę sieciową, w której dwie drużyny złożone z różnego rodzaju indywiduów, ścierają się ze sobą, realizując przy tym różnorakie cele. Skojarzenia z Overwatch i innymi heroshooterami są jak najbardziej na miejscu. Okazuje się jednak, że zainteresowanie tego typu tytułami nie jest aż tak duże, jak przewidywało to Ninja Theory. Tytuł pojawił się w marcu zeszłego roku na komputerach osobistych i Xboksie One, jednak szybko stracił na popularności. Według Steam Charts liczba jednocześnie grających użytkowników oscylowała w ciągu ostatnich tygodni wokół 10.

Ninja Theory nie będzie wspierać Bleeding Edge

Oczywiście, dotyczy to tylko Steama, a dane z tego serwisu bywają nieprecyzyjne, ale dobrze pokazuje to pewną tendencję, a ta dla Bleeding Edge jest raczej spadkowa. Z tego właśnie powodu studio postanowiło zrezygnować z dalszego wspierania gry, o czym poinformowano na Twitterze.

Gra dalej będzie dostępna i chętni mogą kontynuować w niej zabawę, ale deweloperzy wolą skupić się na rozwoju nowych projektów (wspomniane wcześniej Senua’s Saga: Hellblade II i Project Mara).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments