BlizzCon 2020 anulowany. Diablo dostaje więcej czasu

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 27.05.2020, 11:42 Aktualizacja: 27.05.2021, 11:42
BlizzCon 2020 został anulowany, co nie spotkało się z wielkim zdziwieniem. Pandemia koronawirusa może okazać się dla twórców Diablo 4 zbawienna. Presja wywoływana przez ten konwent jest ogromna, więc przeniesienie go na grunt internetowy powinno nieco przytemperować oczekiwania fanów.
diablo 4 czarodziejka
0 Udostępnień

BlizzCon 2020 anulowany. Premiera Diablo 4 nie w tym roku?

Podobnie jak wiele innych eventów, po których spodziewaliśmy się w tym roku prezentacji najświeższych gier lub sprzętu nowej generacji, także BlizzCon 2020 został koniec końców anulowany. – Ostatecznie, po rozważeniu wszystkich opcji, podjęliśmy bardzo trudną decyzję o nieodbyciu się BlizzConu w tym roku – czytamy na oficjalnej stronie eventu. – Prowadzone są jednak rozmowy na temat przekazania ducha BlizzConu i łączenia się z wami przez sieć – podkreśliła Saralyn Smith, Executive Producer BlizzConu. Twórcy Diablo 4 wcale nie muszą być jednak tym faktem zmartwieni.

Jako że wciąż nie wiemy, czy premiera Diablo 4 miałaby szansę odbyć się w tym roku, znacznie mniejszy rozmach corocznego konwentu poświęconego grom Blizzarda jest producentom zdecydowanie na rękę. Zapowiedź Diablo 4 z listopada zeszłego roku była w internecie sporym hitem, ale kolejne miesiące oczekiwania na czwartą odsłonę uznanej serii mogłyby rozsierdzić fanów, jak miało to miejsce przed dwoma laty po prezentacji Diablo Immortal.

Eventy przeniesione do sieci

W przypadku BlizzConu opcja przeniesienia eventu do sieci jest dość oczywista. W przestrzeni online wielu producentom robi się coraz wygodniej, czego najlepszym dowodem jest aktywność Sony. Po prezentacji poświęconej Ghost of Tsushima już jutro odbędzie się State of Play związany z premierą The Last of Us 2.

Całkowicie w sieci odbyć ma się również Gamescom 2020.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments