Call of Duty: Modern Warfare sezon 2. Co musisz wiedzieć?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 11.02.2020, 12:30 Aktualizacja: 7.04.2021, 13:22
W 2 sezonie Call of Duty: Modern Warfare do dyspozycji graczy zostanie oddany kolejny operator. Nową przepustkę bojową nabędziemy i zaczniemy wykorzystywać już 11 lutego, gdy wystartuje kolejny sezon. Wielką niewiadomą pozostają nowinki - plotki mówią o możliwym trybie battle royale oraz starcie gry rankingowej.
38 Udostępnień

Co wiemy na temat kolejnego sezonu?

Drugi sezon Call of Duty: Modern Warfare już się rozpoczął, dzięki czemu znamy mnóstwo faktów na temat atrakcji oczekujących graczy przez kilka najbliższych tygodni rozgrywki. Wśród dostępnych informacji znajdują się:

Kiedy wystartował sezon 2 Call of Duty: Modern Warfare?

Twórcy Call of Duty: Modern Warfare przedłużyli sezon 1 bestsellerowej strzelanki online do 10 lutego. Na 11 lutego zaplanowana została data startu sezonu 2, który stanowi idealną okazję do wyzerowania licznika i ponownego włączenia się w rozgrywkę przez sieć. Twórcy gry ze studia Infinity Ward przywitali kolejny rozdział rozgrywki wybuchowym trailerem. Dzięki działaniom wydawcy jest on dostępny również w polskiej wersji językowej!

Sezon 2 miał wystartować o wiele wcześniej, ale Infinity Ward zdecydowanie nie chce powielać błędów doskonale przerobionych przez twórców, innych gier, żeby wymienić tylko konkurencyjnego Battlefielda 5. Późniejsze rozpoczęcie drugiego sezonu sprawiło, że będzie on bardziej dopracowany. Tymczasem gracze chcący ukończyć przepustkę bojową z 1 sezonu Call of Duty: Modern Warfare do końca ostatniego tygodnia z tym rozdziałem mieli okazję wziąć udział w szeregu aktywności związanych z podwojonymi punktami doświadczenia (XP) oraz całkiem fajnymi nagrodami.

call of duty modern warfare sezon 2

A do kiedy potrwa 2 sezon? Raczej nie powinniśmy spodziewać się wydłużenia do dziesięciu tygodni jak miało to miejsce z sezonem pierwszym, więc obstawialibyśmy standardowe dla licznych gier online dwa miesiące. Początek 3. sezonu Call of Duty: Modern Warfare zaplanowany został na 8 kwietnia, a zadania z drugiego sezonu zakończyć powinniśmy dzień wcześniej.

Ghost powraca! Kim jest bohater Modern Warfare?

Wśród informacji na temat zbliżających się wielkimi krokami zmian w strzelance wymienić należy przede wszystkim powrót uwielbianej przez entuzjastów serii postaci. Jeden z trailerów promujących 2 sezon Call of Duty: Modern Warfare przedstawia nowego operatora. Jest nim doskonale znany fanom cyklu Modern Warfare Ghost!

Porucznik Simon „Ghost” Riley był agentem brytyjskich sił specjalnych w licznych grach z serii: Call of Duty: Modern Warfare 2, Modern Warfare 2: Ghost, Call of Duty: Online, Find Makarov: Operation Kingfish oraz Call of Duty: Heroes. Najbardziej znany jest z okularów przeciwsłonecznych oraz słuchawek nałożonych na kominiarkę ze wzorem czaszki na przodzie.

Poznaliśmy pięć map z 2 sezonu Call of Duty: Modern Warfar. Są też 2 nowe bronie!

W drugim sezonie Call of Duty: Modern Warfare dostępnych będzie co najmniej pięć map:

 • Rust – mała i pełna kurzu mapa do gry standardowej oraz trybu Gunfight, zaczerpnięta z Call of Duty: Modern Warfare 2, dostępna od dnia premiery 2 sezonu.
 • Atlas Superstore – olbrzymi supermarket przejęty przez terrorystów Al-Qatala, dla serii CoD zupełnie nowa, dostępna od dnia premiery 2 sezonu w trybie standardowym.
 • Zhokov Boneyard – olbrzymia mapa do dużych rozgrywek w trybie Ground War, dostępna od dnia premiery 2 sezonu.

2 sezon call of duty modern warfare

 • Bazaar – ciasne uliczki Urzikstanu zmienione w pole bitwy dla trybu Gunfight, dostępne od dnia premiery 2 sezonu.
 • Khandor Hideout – mapa dostępna od połowy 2 sezonu, więc jeszcze nie są znane szczegóły.

Jakie nowinki pojawią się wśród broni w Call of Duty: Modern Warfare? Będą to:

 • Grau 5.56 Assault Rifle – lekka i mobilna, odblokowywana na 15 poziomie battle passa,
 • Striker 45 SMG – potężna, znakomita na dłuższy dystans, odblokowywana na 31 poziomie battle passa.

Cena Battle Passa nie ulega zmianie. Za ile go nabędziemy?

Większe zmiany nie dotkną z kolei battle passa na 2 sezon Call of Duty: Modern Warfare. Podobnie jak w pierwszym sezonie, przepustka bojowa podzielona jest na dwie wersje: darmową oraz płatną, zawierającą sto różnych poziomów zawartości. Koszt płatnego battle passa wynosi podobnie jak ostatnio 1000 COD Points (około $10), które dało się zarobić podczas grindu w pierwszym sezonie.

W ramach darmowej przepustki bojowej możemy zarobić między innymi:

 • 300 COD points,
 • calling cards,
 • weapon charms.

Płatny battle pass w 2 sezonie Call of Duty: Modern Warfare na różnych poziomach da nam dostęp do:

 • nowego operatora Ghosta wraz z misją zaraz po otrzymaniu przepustki,
 • weapon blueprints,
 • XP tokens,
 • skinów operatorów,
 • wyzwań,
 • możliwości zdobycia nawet 1300 punktów COD.

Od dłuższego czasu słyszymy również plotki na temat możliwego startu gry rankingowej oraz trybu battle royale, który pozwolić może i tak bestsellerowej grze bić kolejne rekordy popularności. Póki co nie było ich na starcie sezonu 2 Call of Duty: Modern Warfare, ale kto wie, co otrzymamy w trakcie jego trwania!

Grafika: Twitter, Activision.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments