4. sezon Call of Duty: Modern Warfare przesunięty!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 3.06.2020, 17:15 Aktualizacja: 3.06.2021, 17:15
Jeżeli nie mogliście doczekać się 4. sezonu Call of Duty: Modern Warfare, będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość. Ze względu na niepokoje społeczne, które targają Stanami Zjednoczonymi, studio Infinity Ward postanowiło opóźnić start kolejnych sezonów w Modern Warfare oraz Call of Duty: Mobile.
w 4. sezonie Call of Duty Modern Warfare powraca Captain Price
0 Udostępnień

W artykule na tematy 3. sezonu Call of Duty: Modern Warfare poruszone zostały następujące tematy:

Start 4. sezonu Modern Warfare opóźniony

Przepustka 3. sezonu Call of Duty: Modern Warfare kończy się już na początku czerwca, ale na jego początku przewidywaliśmy, że potrwać może nawet do połowy miesiąca, czyli 10 tygodni. W przypadku sieciowych strzelanek jest to dość standardowa długość sezonu. Twórcy gry przekonują jednak, że obecna sytuacja w USA nie jest zbyt szczęśliwym czasem na rozpoczynanie kolejnego rozdziału przygody z ich strzelankami.

Podobnie jak wypowiadające się przeciwko rasizmowi, nietolerancji oraz przemocy studio CD Projekt RED, również twórcy Call of Duty: Modern Warfare nie mają problemu z jasnym opowiedzeniem się po stronie pokojowych protestów. – Przesuwamy start 4. sezonu Modern Warfare oraz 7. sezonu Call od Duty: Mobile na późniejszy termin. Teraz przyszedł czas, aby widziane i słyszane były wypowiedzi tych, którzy opowiadają się za równością, sprawiedliwością oraz zmianą – napisali w komunikacie.

Najwięcej zmian czeka tradycyjnie Warzone

Jednym z największych przebojów nowego CoD-a jest Warzone, czyli Modern Warfare w trybie battle royale. Rozgrywki pomiędzy kilkudziesięcioma graczami nieprzerwanie przyciągają do komputerów, konsol oraz urządzeń mobile setki milionów graczy, więc Infinity Ward nie zamierza pozostać w tyle. Twórcy Fortnite i Apex Legends wręcz nie dają wypocząć fanom swoich produkcji, podobnie . Wśród świeżego contentu zmierzającego do Warzone w 4. sezonie Call of Duty: Modern Warfare znajdą się:

 • rozgrywki w parach (duos),
 • nowe przedmioty, które dodamy do swojego wyposażenia,
 • nowe przedmioty do znalezienia w trybach battle royale i Plunder,
 • kolejne ulepszenia na polu bitwy,
 • nowe tryby gry,
 • historie fabularne.

Jakiego operatora tym razem dodadzą twórcy gry?

Z każdym nowym sezonem Call of Duty: Modern Warfare poszerza się lista dostępnych operatorów. W drugim sezonie Ghost, w trzecim Alex, a jaki bohater pojawi się w czwartym? Na dzień dzisiejszy wiemy już oficjalnie, że będzie to Captain Price. Wyjawione zostało to na krótkim tesearze.

Captain Price jest obok Nikolaia jednym z dwóch protagonistów, którzy zaliczyli swój udział we wszystkich grach Call od Duty z podserii Modern Warfare. Jest to naprawdę popularna postać, umieszczana w wielu rankingach i toplistach prezentujących ulubionych bohaterów gier. I to nie tylko tych z CoD!

Czwarty sezon przynieść może wiele nowych map

W każdym kolejnym sezonie Call of Duty: Modern Warfare liczyć możemy na szereg map pochodzących z podserii MW. Według dataminerów w plikach gry znajdują się nawet dziesiątki zakodowanych terenów rozgrywki, do których dostaniemy dostęp przez cały cykl życia strzelanki rozwijanej przez Infinity Ward.

Na dzień dzisiejszy nie została jednak potwierdzona żadna nowa mapa na 4. sezon Modern Warfare. Ciekawych zmian doczeka się prawdopodobnie mapa Verdansk, ale na więcej szczegółów musimy poczekać do szerszych zapowiedzi.

W kwestii broni również opieramy się na data minerach

Podobnie jak w przypadku map, Infinity Ward milczy w kwestii nowych broni w 4. sezonie Call of Duty: Modern Warfare. Również tutaj polegać musimy na doniesieniach ze strony data minerów. Według nich możemy być pewni dołączenia następujących broni:

 • Vector,
 • Galil,
 • APC9,
 • HK G28
 • XM109.

Battle pass w 4. sezonie Call of Duty: Modern Warfare powinien być standardowy

W przypadku przepustki bojowej nie spodziewamy się większych zmian w stosunku do tego, co otrzymaliśmy ostatnim razem. Koszt płatnego battle passa wynosił będzie, podobnie jak ostatnio, 1000 COD Points (około $10), które na spokojnie zdobyć można było w poprzednim. Co dostaniemy w zamian? Jak co miesiąc oczekiwać możemy:

 • nowego operatora oraz dedykowane mu misje,
 • nowych skinów dla dotychczasowych postaci,
 • atrakcyjnych wyzwań,
 • możliwości zdobycia nawet 1300 punktów COD.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dan
Dan
3 lat temu

Wytlumaczcie mi skoro challenge kończy się za tydzień to jakim cudem nie ma limitu czasowego?