Civilization VI w końcu na PlayStation 4! Premiera 22 listopada

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 25.09.2019, 17:00 Aktualizacja: 25.09.2020, 17:07
Jeżeli tak jak my zazdrościliście pecetowcom, że bez przeszkód oddawać mogą się wielogodzinnym sesjom z jedną z najbardziej wciągających gier z historii, po wczorajszym State of Play musieliście być wniebowzięci. Już 22 listopada na PlayStation 4 trafi bowiem Civilization VI!
civilization vi na ps4
6 Udostępnień

Posiadacze PlayStation 4 nie muszą już zazdrościć Cywilizacji

Jak poinformowało w trakcie wczorajszej prezentacji State of Play Sony, już niedługo szósta odsłona kultowej serii gier stworzonej przez Sida Meiera trafi na PlayStation 4. Civilization VI przykuło ostatnio naszą uwagę oficjalnym rozszerzeniem z trybem battle royale Red Death, a jako że większość redakcji należy do grona dumnych posiadaczy konsoli Sony, możliwościom roztaczającym się przed pecetowcami przyglądaliśmy się z nutką zazdrości. Cywilizacja to jedna z najbardziej wciągających produkcji, jakie powstały, i nie zmieniło tego przeniesienie cyklu w trzeci wymiar.

Oryginalnie stworzona przez legendarnego twórcę gier Sida Meiera, Civilization jest opartą na systemie turowym grą, w której próbujesz zbudować imperium potrafiące wytrzymać próbę czasu. Podobnie jak mające niedawno premierę Age of Wonders: Planetfall, jest to typowa produkcja oparta na czterech filarach: eksploracji świata gry, ekspansji naszego państwa, eksploatacji zasobów z podbitych terenów oraz eksterminacji kolejnych przeciwników. Ostatnia odsłona serii, Civilization VI, oferuje nowe sposoby na zaangażowanie się w ten świat: miasta rozbudowują się teraz fizycznie na inne pola mapy, twoje ruchy pomagają rozwinąć technologię, a rywalizujący przywódcy podejmują decyzję na podstawie swoich cech znanych z kart historii.

Civilization VI trafi na PS4 już 22 listopada

Zapowiadana data premiery Civilization VI na PlayStation 4 to 22 listopada. Oprócz podstawowej wersji gry będzie można również nabyć zestaw rozszerzony, w którym znajdowały się będą dwa dodatki wydane wiele miesięcy po premierze produkcji w 2016 roku: rozszerzenie Rise and Fall z 2018 roku, które dodało do rozgrywki nowe nacje, a także dodatek Gathering Storm z lutego tego roku, skupiający się przede wszystkim na zmianach klimatycznych.

Premiera dobrej strategii jest dla posiadaczy PlayStation 4 świętem, a że twórcy Civ6 zapowiadają oddanie graczom całkowitej władzy nad mapą nawet mimo niedoskonałości kontrolera, cieszymy się na końcówkę listopada tym bardziej. Okazuje się, że jesień z PS4 to coś więcej niż te pięć gier! A w przygotowaniu jest również wersja na Xbox One…

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments