PlayStation jesienią, czyli 5 propozycji gier od Sony

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.09.2019, 14:00 Aktualizacja: 20.09.2020, 10:00
Ready Set Heroes, Concrete Genie, MediEvil, Death Stranding oraz rozrywka w virtual reality to propozycje Sony na tegoroczną jesień. PlayStation czekają premiery kilku naprawdę dobrych pozycji exclusive! Na czoło wysuwa się oczywiście produkcja Hideo Kojimy.
concrete genie
12 Udostępnień

1 października – Ready Set Heroes

Ready Set Heroes to przeznaczona na PlayStation 4 oraz PC izometryczna gra akcji nastawiona przede wszystkim na rozgrywkę wieloosobową w trybie kooperacyjnym.

Każdy z graczy będzie musiał przejść drogę od zera do bohatera. Na wszystkich czeka niesamowicie dynamiczna rozgrywka w trybie wieloosobowym. Głównym zadaniem będzie wyścig przez lochy. Po drodze na każdego czeka mnóstwo przedmiotów do zebrania, a także możliwość naładowania paska energii. Osoba lub drużyna, która dotrze do końca lochu jako pierwsza, wywoła awanturę na arenie, w której zwycięzca zgarnia wszystko!

9 października – Concrete Genie

O tej artystycznej grze pisaliśmy już nieraz, a ostatnio mieliśmy dla was naprawdę dobrą wiadomość: Concrete Genie zostało już ukończone. Jako że wydanie gry było przekładane od ponad roku, jest to naprawdę dobra wiadomość. Koniecznie obejrzyjcie pokaźny zestaw screenów z newsa o dacie premiery Concrete Genie. Wygląda na to, że będzie to prawdziwie prześliczna produkcja.

Gracze wcielą się w postać młodego Asha, który wiedzie samotne, ciężkie życie, będąc prześladowanym na każdym kroku. Wszystko zmienia się na lepsze, kiedy odkrywa, że może ożywiać własne obrazy. Młody chłopak zostaje jedyną nadzieją małego rybackiego miasteczka Denska, które jest zanieczyszczone i opuszczone. Korzystając z funkcji czujnika ruchu kontrolera bezprzewodowego Dualshock 4, każdy będzie miał możliwość stworzenia oszałamiających krajobrazów i ożywić wyjątkowe stworzenia. To szansa na przeżycie kolorowej i niezwykle oszałamiającej przygody. Gra posiada także tryb VR.

25 października – MediEvil

Podobnie jak w przypadku wspomnianego już Concrete Genie, informowaliśmy już także o zakończeniu prac nad MediEvil. Remake klasycznego przeboju z 1998 roku nie jest może tak piękny, ale graczom nastawionym na bardziej dynamiczną rozgrywkę sprawi znacznie więcej radości!

Wszyscy gracze pamiętający ten tytuł, będą mogli ponownie przeżyć oryginalną przygodę na PlayStation®4. Ulubiona gra fanów została całkowicie odświeżona, klasyczną rozgrywkę połączono z zapierającą dech w piersiach grafiką w jakości 4K. Każdy z graczy będzie mógł dosłownie wejść w kości sir Daniela Fortesque, trochę niezdarnego (i od dawna nieżyjącego) rycerza, który został przypadkowo wskrzeszony przez swego wroga, złego czarnoksiężnika Zaroka. Otrzymawszy drugą szansę pokonania największego wroga, Dan ponownie wyruszy w drogę aby uratować królestwo Gallowmere.

8 listopada – Death Stranding

Jako że o Death Stranding piszemy ostatnio każdego tygodnia (najnowsze newsy dotyczą tłumaczącej wiele prezentacji z Tokyo Game Show 2019 oraz bardzo prawdopodobnym powstaniu Death Stranding 2), nie musimy chyba podkreślać jak niecierpliwie wyczekujemy na produkcję Hideo Kojimy. To faktycznie największy przebój Sony, który firma zaproponuje nam tej jesieni. Czy wybitne plany stworzenia nowego gatunku gier się powiodą? Przekonamy się 8 listopada!

Gra legendarnego twórcy, Hideo Kojimy zadebiutuje już 8 listopada. Oprócz ojca projektu, w tworzenie tytułu zaangażowani byli: Norman Reedus, Mads Mikkelsen, Léa Seydoux i Lindsay Wagner. Najnowsze dzieło przeniesie wszystkich graczy w świat, który uległ całkowitej przemianie po Wdarciu Śmierci. Zadaniem głównego bohatera będzie scalenie świata, kawałek po kawałku.

PlayStation VR

Wśród propozycji gier na PlayStation na jesień 2019 Sony umieściło także kilka nowinek, które wykorzystują możliwości PlayStation VR. Oprócz strzelanek, horrorów i gier zręcznościowych, na graczy czeka między innymi:

  • No Man’s Sky Beyond – niezwykle ambitna, stylizowana przygoda science-fiction, obejmująca całe galaktyki, ożywione dzięki generacji proceduralnej. Gracze mogą podróżować po nieskończonym wszechświecie zróżnicowanych i niebezpiecznych układów gwiezdnych, szukać rzadkich minerałów, handlować z obcymi, zaludniać planety i szukać wskazówek dotyczących znaczenia tajemniczej egzystencji galaktyki.
  • The Angry Birds Movie 2 VR: Under Pressure – każdy z graczy może się wcielić w role kapitana załogi, wystarczy założyć gogle PlayStation VR i stanąć za sterem szukającego skarbów okrętu podwodnego. Każdy będzie miał możliwość strzelania wszystkim w zasięgu wzroku – nawet załogą. Głównym zadaniem jest zwiedzanie podwodnego świata i odnalezienie skarbu.

gry na playstation jesienia 2019 - blood and truth

  • Blood and Truth – gra pozwalająca wcielić się w postać Ryana Marksa, byłego żołnierza elitarnych sił specjalnych, który wraca do Londynu, aby uratować swoją rodzinę przed wrogim gangsterem. Strzelanka pełna widowiskowych akcji i dynamicznych przejść czerpie inspiracje z gry The London Heist. Tytuł oprócz spektakularnych strzelanin i wybuchowych akcji, dostarcza również sporą dawkę gimnastyki. Od 17 września dostępne jest również najnowsze DLC, w którym pojawiło się 5 nowych wyzwań i kompatybilność z PlayStation VR Aim. Do nowości należy również zaliczyć długo wyczekiwany tryb Hard.
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments