Concrete Genie – najśliczniejsza gra na PS4 z datą premiery!

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 31.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 31.07.2020, 11:40
Oczywiście nie wszystkim przypadną do gustu tak kontrastowe weduty, ale gra Pixel Opus tworzona wyłącznie na konsole Sony jak najbardziej określana może być jedną z najśliczniejszych produkcji tej generacji konsol. Nareszcie ogłoszono też datę premiery Concrete Genie. To już w październiku!
concrete genie
5 Udostępnień

Data premiery Concrete Genie w końcu znana

Jeszce w październiku zeszłego roku informowaliśmy, że premiera Concrete Genie zapowiedziana jest na wiosnę 2019. Tymczasem o jednej z najpiękniejszych gier na PS4 nie słychać było ani słowa. Teraz okazało się, że Sony szykuje premierę kolejnego potencjalnie hitowego exclusive’a na 9 października 2019 roku.

Trailer ujawniający datę premiery Concrete Genie wskazuje też, na czym polegać będzie rozgrywka. W ślicznej platformówce wcielimy się w postać prześladowanego przez rówieśników chłopca Asha, który przemierza ulice podupadłego miasteczka i dodaje im nieco kolorytu swoim talentem artystycznym. Konkretnie – sztuką street artu.

Element artystyczny ma być niezwykle istotnym elementem dzieła malutkiego studia PixelOpus. Również pod względem mechaniki Concrete Genie, w której rysowane przez Asha graffiti przybierać będzie fizyczne kształty i pomagać chłopcu w pokonywaniu kolejnych przeszkód. – Maluje on stworzenia, w realiach gry nazywane Genie, mające reprezentować przyjaciół, których Ash chciałby mieć. Ash tworzy je i oswaja, a one pomagają mu podczas rozgrywki. To nie tylko kwestia mechaniki, ale również emocjonalnej więzi, która wytwarza się w trakcie gry – zapowiadał przed rokiem menedżer projektu.

Screeny Concrete Genie. Dlatego uważamy tę grę za najśliczniejszą

Concrete Genie nie tylko służyć ma dobrym celom, ale również zachwycać graficznie. Realizację tego pierwszego celu oraz przedstawienie problemu prześladowania Asha ocenić będziemy mogli dopiero w dniu premiery Concrete Genie. Screeny wskazują jednak, że z osiągnięciem drugiego z nich nie powinno być żadnego problemu.

concrete genie

concrete genie

concrete genie

concrete genie

concrete genie

concrete genie

concrete genie

Kiedy Concrete Genie ukaże się na rynku? Premiera zapowiedziana została na 9 października wyłącznie na konsole PlayStation 4. Dodatkowym atutem gry ma być jej przystosowanie do wirtualnej rzeczywistości oraz PSVR. Szykuje się najśliczniejszy i najbardziej immersywny exclusive obecnej generacji konsol?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments