Cyberpunk 2077. Sony zwróci pieniądze, ale nie wszystkim

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 15.12.2020, 13:39 Aktualizacja: 15.12.2021, 13:39
We wczorajszym oświadczeniu CD Projektu wspomniano, że gracze, których rozczarował stan Cyberpunk 2077 na konsolach zeszłej generacji, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy. Okazuje się jednak, że nie będzie to dotyczyć wszystkich przypadków, a sama firma nie ustaliła z Sony czy Microsoftem specjalnych zasad oddania gry.
0 Udostępnień

Zwrot gry możliwy, choć nie taki prosty

Pomimo pierwszych, wysokich ocen recenzentów Cyberpunk 2077 nie spodobał się wszystkim graczom, a zwłaszcza tym korzystającym z konsol, gdzie gra działa wyraźnie gorzej niż na komputerach osobistych. Serwis OpenCritic zauważa, że mogło to być działanie celowe – brak przedpremierowych materiałów z podstawowego PS4 i Xboksa One mógł natomiast wprowadzić niektórych w błąd, za co wczoraj zdążyło już przeprosić szefostwo CD Projektu w specjalnym oświadczeniu.

W komunikacie znalazła się również informacja, że wszystkie osoby, które nie są zadowolone z obecnego stanu gry na konsolach, mogą ubiegać się o zwrot pieniędzy. Część internautów zgłasza jednak, iż zetknęła się z nieoczekiwanymi problemami. Na forum ResetEra założono wątek, w którym gracze informują o napotkanych trudnościach dotyczących cyfrowego sklepu Sony. Na Twitterze również pojawia się wiele głosów o niemożności otrzymania kwoty wydanej na Cyberpunk 2077.

Opisywane przypadki dotyczą głównie PS Store’a, jednak Michał Nowakowski, członek zarządu CD Projekt i wiceprezes ds. rozwoju, w niedawnej telekonferencji z inwestorami potwierdził, że polityka zwrotów Cyberpunk 2077 nie zmieniła się także na konsolach Microsoftu. Oznacza to, że wszystkie przypadki będą rozpatrywane tak samo, jak w przypadku innych gier. W efekcie osoby, które przekroczyły limit czasu rozgrywki upoważniający do zwrotu lub będą zwlekać z reklamacją, mogą zostać odesłane z kwitkiem, podobnie jak miało to miejsce w przytoczonych sytuacjach.

Nie brakuje pozytywnych rozstrzygnięć

Należy jednak pamiętać, że część operacji zwrócenia cyfrowej wersji Cyberpunk 2077 na konsolach Sony powiodła się, o czym pisał jeden z użytkowników Reddita. Wszystko zatem wskazuje na to, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

[Image] Just another angry nerd sharing their experience with Sony Support. How’d it go for you guys? from PS4

CD Projekt ma również wspierać osoby, które chciałyby dokonać zwrotu – w tej sprawie należy napisać wiadomość na maila [email protected] – do 21 grudnia włącznie. W przypadku fizycznych wersji gier obowiązkiem jest w pierwszej kolejności odezwać się do danego sklepu, niemniej również w tej sytuacji CD Projekt ma pomagać graczom w uzyskaniu zwrotu.

Przypominamy, że nie ma jeszcze oficjalnych danych sprzedażowych Cyberpunk 2077, aczkolwiek CD Projekt pochwalił się, że złożono 8 milionów zamówień przedsprzedażowych, z czego 41% z nich na konsolach.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments