Cyberpunk 2077 tymczasowo usunięty z PlayStation Store

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.12.2020, 9:31 Aktualizacja: 18.12.2021, 12:07
Niby zbliżamy się do okresu świątecznego, w którym w świecie elektronicznej rozrywki nie dzieje się zazwyczaj nic, ale rok 2020 zdecydowanie nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W nocy z czwartku na piątek Sony opublikowało komunikat, z którego wynika, że Cyberpunk 2077 został usunięty z PlayStation Store, co następnie zostało potwierdzone przez CD Projekt w komunikacie firmy dla inwestorów.
0 Udostępnień

Problemy ze zwrotami gry na konsolach

To zdecydowanie nie był dobry tydzień dla CD Projektu, a wszystko zaczęło się od opublikowanego w poniedziałek oświadczenia, w którym kierownictwo warszawskiej spółki przeprosiło graczy za stan Cyberpunk 2077 i obiecało, że tytuł zostanie naprawiony. Gra boryka się z wieloma problemami, głównie na konsolach, co spotkało się z krytyką zarówno ze strony graczy, jak i branży (a konkretnie, agregatu OpenCritic, który wprost zarzuca CD Projektowi oszustwo).

We wspomnianym oświadczeniu znalazła się wzmianka o możliwości zwrotu gry na konsolach, które zostało sformułowane w taki sposób, że sugeruje, iż CD Projektowi udało się wynegocjować z Sony i Microsoftem jakąś politykę reklamacji gry. Okazało się jednak, że było to słowa rzucone na wiatr, a zwroty za Cyberpunk 2077 na PS4 i Xboksie One będą przyznawane w taki sam sposób, jak w przypadku innych gier. Przekonali się o tym sami gracze próbujący odzyskać pieniądze za swój cyfrowy egzemplarzy, a później brak polityki zwrotów został potwierdzony na konferencji CD Projektu.

Cyberpunk 2077 zniknął z PS Store

Okazuje się, że sprawa musi bardziej niż poważna, ponieważ minionej nocy, 18 grudnia, Sony poinformowało, że Cyberpunk 2077 został usunięty z cyfrowej dystrybucji na konsolach PlayStation, a osoby, które chcą uzyskać zwrot pieniędzy, mogą oddać grę za pomocą tego formularza.

Firma SIE (Sony Interactive Entertainment – dop. red.) stara się zapewnić wysoki poziom satysfakcji klientów, dlatego zaczniemy oferować pełny zwrot pieniędzy wszystkim graczom, którzy zakupili Cyberpunka 2077 za pośrednictwem PlayStation Store. SIE usunie również grę Cyberpunk 2077 z PlayStation Store do odwołania. Gdy potwierdzimy, że dana osoba kupiła Cyberpunka 2077 w PlayStation Store, rozpoczniemy przetwarzanie zwrotu.

Czytamy w oświadczeniu. Reakcja CD Projektu była niemal natychmiastowa – w komunikacie dla inwestorów zapewniono, że decyzja o usunięciu Cyberpunk 2077 z cyfrowej dystrybucji na konsolach Sony została podjęta wspólnie (cytujemy w niezmienionej formie):

Decyzja podjęta została po konsultacjach Spółki z przedstawicielami SIE dotyczących umożliwienia realizacji zwrotu gry osobom które zakupiły ją w wersji cyfrowej poprzez PlayStation Store i chciałyby dokonać jej zwrotu. Wszystkie dotychczas sprzedane poprzez PlayStation Store cyfrowe egzemplarze gry pozostają dostępne do użytkowania przez dotychczasowych nabywców. Gracze mogą niezmiennie nabywać pudełkową wersję gry w sprzedaży bezpośredniej lub wysyłkowej. Zarówno cyfrowe, jak i fizyczne kopie gry nieprzerwanie objęte będą wsparciem i otrzymywać będą przyszłe aktualizacje od Spółki.

Bardzo prawdopodobne, że jeszcze dziś zostanie zorganizowana telekonferencja z inwestorami – jeśli pojawią się jakieś nowe informacje dotyczące przyszłości Cyberpunk 2077, będziemy aktualizować starsze wpisy lub przygotowywać nowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments