Dauntless – darmowa gra sieciowa już dostępna

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 22.05.2019, 11:00 Aktualizacja: 22.05.2020, 10:53
Niepostrzeżenie wyrósł nam nowy podgatunek sieciowych RPG-ów. Darmowe Dauntless to kolejna po Monster Hunter World gra, w której rozgrywka opiera się głównie na kooperacyjnych polowaniach. Wymagające taktycznego podejścia zręcznościowe walki i rozbudowany system rozwoju postaci to coś dla was?
dauntless
11 Udostępnień

Dauntless – darmowy odpowiednik Monster Hunter World

Mieliście okazję wypróbować w zeszłym tygodniu darmowy trial Monster Hunter World? Jeżeli pozbawione głębszej fabuły polowanie na potwory okazało się dla was synonimem idealnej rozrywki, zainteresować może was premiera Dauntless, darmowego odpowiednika japońskiego bestsellera. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku sprzedażowego hitu Capcomu, również w tej grze wcielamy się w łowców grubego zwierza. Twórcy gry przygotowali z okazji wypuszczenia pełnej wersji Dauntless premierowy trailer:

Zagrać w Dauntless zupełnie za darmo grać możemy od 21 maja 2019 roku, mimo iż gracze z całego świata donoszą o pewnych problemach związanych z olbrzymim zainteresowaniem produkcją Phoenix Labs. Nic dziwnego – kooperacyjne RPG byłych pracowników Capcomu, BioWare czy Blizzarda przyciągnęło dwa miliony użytkowników w samej becie. Jedną z najciekawszych cech świeżo wypuszczonej gry jest jej międzyplatformowość. Rozwijając postać w wersji na PlayStation 4 czy Xbox One będziemy mogli kontynuować progres w wersji na drugą konsolę lub PC. Jest to rzecz bardzo pożądana przez graczy, a spotykana w przypadku gier sieciowych niezwykle rzadko!

Czego spodziewać się po Dauntless?

Założenia Dauntless nie należą do najbardziej skomplikowanych. W grze bierzemy udział w kooperacyjnych łowach na Behemoty, olbrzymie stworzenia, za których ubicie zespół graczy otrzymuje punkty doświadczenia oraz loot. Sama gra opiera się więc na dwóch filarach: pełnej wyzwań zręcznościowej walce oraz klasycznym dla gier RPG rozwoju postaci. Jeden i drugi element jest w Dauntless solidnie rozwinięty, więc do czynienia będziemy mieli z trudnymi i wymagającymi skupienia walkami, do których najlepszym przygotowaniem będzie rozwinięcie postaci i wyposażenie jej w sprzęt adekwatny do umiejętności oraz skali wyzwania.

dauntless

Wraz z wyjściem gry z fazy beta oraz wypuszczeniem jej na konsole rozpoczyna się Hunt Pass Season 5: Hidden Blades. Standardowo dla Dauntless udać będziemy mogli się na łowy darmowe oraz dostępne poprzez mikropłatności, a w trakcie sezonu pojawiały się będą kolejne globalne eventy, nowe zestawy uzbrojenia oraz dodatki kosmetyczne.

Zamierzacie zapolować na jakiegoś Behemota i wypróbować za darmo Dauntless?

Źródło: GamingBolt. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments