Death Stranding na PC zalewane negatywnymi ocenami. Powodem elementy z Cyberpunk 2077

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 18.12.2020, 10:49 Aktualizacja: 18.12.2021, 11:20
Kolejny dzień, kolejne informacje z frontu "co tym razem stało się z Cyberpunk 2077". W tej sytuacji sprawa nie dotyczy stricte najnowszej gry CD Projektu, ale jest z nią nierozerwalnie związana. W najnowszej aktualizacji do Death Stranding na komputery osobiste znalazły się elementy kosmetyczne i misje nawiązujące do Cyberpunk 2077. Gracze tak bardzo poczuli się zawiedzeni stanem gry Redów, że zaczęli masowo negatywnie oceniać produkcję Hideo Kojimy na Metacriticu.
0 Udostępnień

Współpraca z CD Projektem mogła nie być dla Kojimy aż tak dobra

O tym, że CD Projekt Red lubi się z Hideo Kojimą wiadomo nie od dziś – jeden z popularniejszych twórców gier wideo odwiedził warszawskie studio rok temu podczas swojej niespodziewanej wycieczki do Polsce, a w Cyberpunk 2077 znaleźć można cameo Kojimy. Okazuje się, że była to współpraca dwustronna i wczoraj do Death Stranding w wersji na komputerach osobistych dodana została duża aktualizacja z przedmiotami i misjami inspirowanymi Cyberpunk 2077.

I nie byłoby w tym nic dziwnego (pewnie nawet bym o tym nie pisał), gdyby nie fakt, że od wczoraj gracze zaczęli masowo wystawiać negatywne oceny Death Stranding na PC. Powodem jest najprawdopodobniej stan Cyberpunk 2077 – użytkownicy nie kryją niezadowolenia z tego, że najnowsza gra CD Projektu jest pełna błędów i niedoróbek technicznych, co ostatecznie poskutkowało jej czasowym usunięciem z PS Store.

Aktualnie w rubryce „oceny graczy” na portalu Metacritic średnia not wynosi 3,2/10, przy czym warto pamiętać, że dotyczy wyłącznie wersji na komputery osobiste, która ukazała się tegorocznego lata. Recenzowana przez nas gra na PlayStation 4 nieprzerwanie ma 7,3/10, ale to najprawdopodobniej dlatego, że w tym przypadku aktualizacja inspirowana Cyberpunk 2077 nie ukazała się i nie wiadomo, czy w ogóle się pojawi.

Co przyniosła nowa aktualizacja?

Pomijając jednak „review bombing”, z którym bez wątpienia mamy tutaj do czynienia, co konkretnie dodaje omawiana nowa, darmowa aktualizacja? Przede wszystkim widoczny na zwiastunie motocykl, który stanowi jedną z wizytówek Cyberpunk 2077. Nie zabrakło też Johnny’ego Silverhanda, a dokładnie jego okularów i srebrnej ręki, której używanie zwiększa siłę ataków wręcz. Z mniej użytecznych elementów warto wspomnieć o nowych hologramach z symbolem zespołu Samurai.

Oprócz tego w Death Stranding pojawiła się nowa mechanika – hakowanie z Cyberpunk 2077 pozwala na zakłócanie urządzeń przeciwników czy zdalne zatrzymywanie pojazdów oponentów. Nowość stanowi także wzmianka o sześciu dodatkowych misjach inspirowanych wydarzeniami i postaciami z gry CD Projektu, ale w tym temacie brakuje szczegółów.

Pełny opis aktualizacji znajduje się tutaj, a warto też wspomnieć, że gra na Steamie znajduje się teraz w przecenie – Death Stranding na platformie Valve kupić można za 125 złotych (pełna kwota to 250 złotych).

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments