Divinity: Fallen Heroes wstrzymane. Winne Baldur’s Gate 3

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 16.10.2019, 14:00 Aktualizacja: 16.10.2020, 16:22
Zbliżająca się premiera Baldur's Gate 3, które ma być jedną z pierwszych wielkich produkcji na Google Stadia, doprowadziła do wstrzymania prac nad Divinity: Fallen Heroes. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle produkcja Larian Studios oraz Logic Artists pojawi się na rynku.
divinity fallen heroes
4 Udostępnień

Divinity: Fallen Heroes wstrzymane na czas nieokreślony

Jak wynika z oświadczenia opublikowanego na forum Larian Studios, premiera ogłoszonej przed kilkoma miesiącami gry RPG Divinity: Fallen Heroes musi zostać mocno przesunięta w czasie. Na kiedy? Nie wiadomo, gdyż projekt został zawieszony czy też wstrzymany na czas nieokreślony ze względu na potrzebę przesunięcia wszystkich sił ku premierze Baldur’s Gate 3. Graczom oczekującym na kolejną klasyczną grę fabularną w klimatach fantasy, tym razem wzbogaconą o elementy taktyczne, pozostaje tylko wspomnienie trailera ogłaszającego produkcję.

Co na temat wstrzymania prac nad Divinity: Fallen Heroes mają do powiedzenia twórcy gry? – Chociaż pierwotną datą premiery był listopad 2019, dla wszystkich zaangażowanych w produkcję bardzo szybko stało się jasne, że gra potrzebuje o wiele więcej zasobów oraz czasu do rozwoju niż dostępne jest teraz, aby coś z projektu wykiełkowało. Przykro nam z powodu graczy podekscytowanych na premierę Divinity: Fallen Heroes, którzy będą musieli czekać niesprecyzowany okres, ale jesteśmy przekonani, że dostarczenie gry dla fanów powinno być zrealizowane w takim czasie, aby tytuł został rozwinięty bezproblemowo – brzmi oświadczenie.

Swoje przeprosiny zamieścili również współpracujący z Larian Studios deweloperzy z firmy Logic Artists. Odłożenie na niesprecyzowaną przyszłość prac nad Divinity: Fallen Heroes pozwoli autorom świetnie przyjętej serii gier RPG Expeditions zająć się i trzecią odsłoną cyklu, i pracami nad nieogłoszonym jeszcze projektem, stanowiącym zalążek nowej marki. To jednak

Premiera Baldur’s Gate 3 już niedługo. Winna jest właśnie ona

Larian Studios nie ukrywa, że głównym powodem wstrzymania prac nad Divinity: Fallen Heroes jest zbliżająca się premiera Baldur’s Gate 3. Ma być to jedna z gier, które pojawią się na rynku w okolicy premiery streamingu gier od Google. Jako że wiemy już od wczoraj, kiedy startuje Google Stadia (premiera zaplanowana jest na 17 listopada), liczni gracze wyczekują BG3 właśnie na ten termin. Nie jest jednak jeszcze jasne, czy start Stadii oraz premiera nowych Wrót Baldura pokryją się.

Na całe szczęście wielbiciele gier RPG nie muszą się nudzić w oczekiwaniu na trzecią część kultowej gry osadzonej w świecie Zapomnianych Krain, znanym ze stolikowej gry fabularnej Dungeons & Dragons. Wczorajsza premiera klasyków takich jak saga Baldur’s Gate, Icewind Dale oraz Planescape Torment na PS4 dała dostęp do tych produkcji nawet graczom konsolowym, więc nikt nie powinien być poszkodowany!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments