Google Stadia: wiemy kiedy zadebiutuje platforma! Niestety, nie w Polsce

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 16.10.2019, 13:00 Aktualizacja: 16.10.2020, 13:30
W drugiej połowie listopada pierwsi gracze w Stanach Zjednoczonych dostaną do rąk Founder's Edition nowego projektu firmy z Mountain View. Kiedy Google Stadia przejdzie swój chrzest bojowy? Jak szybko dotrze do Polski? Jakich gier powinniśmy się spodziewać na starcie?
kiedy google stadia ma premiere
2 Udostępnień

Dokładna data startu Google Stadia jest już znana

Wczorajszego wieczoru firma z Mountain View ogłosiła kiedy Google Stadia zostanie oddana do dyspozycji pierwszym użytkownikom. Zdecydowanie najgłośniejsza jak dotychczas próba wcielenia w życie pomysłu ze streamingiem gier przejdzie swój bojowy chrzest 19 listopada. Jeżeli nie wystarczają wam informacje tekstowe na temat kształtu platformy, jej cen oraz dostępnych gier z podlinkowanego tekstu, amerykański gigant przygotował filmik z najważniejszymi informacjami o Stadii.

Kto zagra na Google Stadia na starcie? Jakie gry będą dostępne?

Zapowiedziana na 19 listopada 2019 premiera Google Stadia ucieszy wyłącznie nabywców zestawu startowego, czyli Founder’s Edition. Jest to kosztujący 129 dolarów zestaw, w skład którego wchodzi kontroler Google w limitowanej edycji Night Blue oraz odtwarzacz Chromecast Ultra. Wraz z nimi pierwsi gracze Google Stadia otrzymają trzymiesięczną subskrypcję pakietu Stadia Pro, pierwszeństwo przy wyborze nicku, trzymiesięczny Buddy Pass, w ramach którego dać możemy dostęp do Stadia Pro przyjacielowi, oraz możliwość kupna dodatkowego kontrolera Stadia w jednym z trzech kolorów za 69 dolarów. Co daje abonament w wersji Pro? Za 9,99 dolarów/miesiąc strumieniować będziemy mogli gry w jakości 4K/60 fps w HDR, dostaniemy szeroki wybór darmowych gier oraz atrakcyjne zniżki w stosunku do tytułów, które trzeba nabyć.

Choć baza gier na Google Stadia nie robi jak na razie większego wrażenia, przygotowaliśmy dla was wybór kilku tytułów, w które zdecydowanie będzie warto zagrać, gdy tylko nowy produkt amerykańskiego giganta trafi do Polski. Kiedy Google Stadia pojawi się w naszym kraju? Tego nie wiemy, ale musimy nastawić się prawdopodobnie na dłuższe oczekiwanie. Nawet gracze ze Stanów Zjednoczonych, którzy nie nabyli Founder’s Edition, będą musieli oczekiwać na pełen start platformy do początku 2020 roku.

Nasze teksty o kilku wybranych grach dostępnych od początku na Google Stadia:

 

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments