Doom Eternal. Poznaliśmy przychód wygenerowany od czasu premiery

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.03.2021, 12:53 Aktualizacja: 1.03.2022, 12:53
Zarówno Bethesda, jak i id Software nie chwaliły się konkretnymi wynikami sprzedażowymi czy przychodami, jakie przyniósł Doom Eternal. Wiadomo było jedynie, że gra wygenerowała dwukrotnie większy zysk w weekend otwarcia niż Doom wydany w 2016 roku. Teraz poznaliśmy dokładniejsze wyniki tytułu, a wszystko dzięki zaktualizowanemu profilowi na LinkedIn jednego z byłych pracowników Bethesdy.
0 Udostępnień

Doom Slayer miewa się dobrze

W tym miesiącu mija rok od wydania Dooma Eternal, który robił więcej tego samego, co produkcja z 2016 roku, a do tego wyglądał lepiej i oferował rozgrywkę w wyższej rozdzielczości przy zachowaniu wysokiej liczby FPS-ów. Słowem: premiera była nad wyraz udana, co potwierdzały również wysokie noty w recenzjach – u nas Eternal otrzymał 8/10, pomimo że Tomasz Pstrągowski miał kilka zastrzeżeń. Gra w międzyczasie doczekała się portu na Switcha, a przez pewien czas była nawet dostępna w Game Passie.

Jedynym mankamentem zdawał się brak oficjalnych wyników sprzedaży – tuż po premierze na łamach PlayStation LifeStyle Bethesda opublikowała informację prasową, z której wynikało, że w weekend otwarcia Doom Eternal wygenerował dwa razy większy przychód niż gra z 2016 roku. Mało konkretne informacje, ale dzięki profilowi LinkedIn Davida Saundersa, byłego pracownika Bethesdy, poznaliśmy w końcu dokładniejsze liczby.

Jak zauważyli forumowicze z ResetEry, w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy od premiery, Doom Eternal wygenerował przychód rzędu 450 milionów dolarów. Wynik ten został upubliczniony w raporcie SuperData podsumowującym rok 2020 w styczniu, jednak wtedy przeszedł on pod radarami… wszystkich. To doskonały rezultat biorąc pod uwagę, że Doom Eternal nie miał żadnych mikropłatności, a popremierowe wsparcie gry skupiało się na wypuszczaniu aktualizacji i jednego płatnego dodatku, The Ancient Gods.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments