Evangelion: Thrice Upon a Time debiutuje dziś w japońskich kinach. Zobacz pierwsze 12 minut

zagrano Seriale Publikacja: 8.03.2021, 12:56 Aktualizacja: 8.03.2022, 13:05
Po wielu latach oczekiwania przyszła w końcu pora na domknięcie pewnego etapu historii japońskiej animacji. Po ponad 8 latach od premiery trzeciego filmu z serii Rebuild of Evangelion w japońskich kinach odbywa się właśnie premiera zwieńczenie tetralogii w reżyserii Hideaki Anno. Evangelion: 3.0 + 1.0 Thrice Upon a Time został udostępniony szerokiej publiczności, a twórcy udostępnili za darmo pierwsze 12 minut filmu.
0 Udostępnień

Zwieńczenie tetralogii Rebuild of Evangelion

Pod koniec grudnia ubiegłego roku wspominaliśmy o nowej dacie premiery Evangelion: Thrice Upon a Time, czyli czwartego i zarazem ostatniego filmu z serii remake’ów Rebuild of Evangelion. Produkcja miała trafić do japońskich kin 23 stycznia 2021 roku, jednak w ostatniej chwili zdecydowano się ponowne, tym razem bezterminowe przesunięcie. Nie był to pierwszy raz w historii Thrice Upon a Time – według wstępnych założeń film miał ukazać się w 2013 roku, jednak wydłużony okres produkcji trzeciego filmu spowodował, że Studio Khara wraz z Hideakim Anno, reżyserem, zdecydowali się na przesunięcie wydania finału.

W 2015 roku Anno ogłosił, że ze względu na depresje nie może pracować nad filmem, a rok później dowiedziano się, że współproducent nowych Evangelionów (studio Toho) zaangażowało się w inny projekt (Shin Godzilla), co zostało uznane za główny powód opóźnienia. W ciągu kolejnych lat zapewniano, że produkcja przebiega zgodnie z planem, a film miał ukazać się w czerwcu zeszłego roku, jednak problemem okazała się pandemia koronawirusa. Ostatecznie jednak zdecydowano się na premierę 8 marca – od dziś japońscy fani Evangeliona mogą wybrać się do kina, by zobaczyć, jakie zakończenie dla tej wersji historii przygotował Anno.

At long last, the saga is complete. Thank you, Anno 🙌

Opublikowany przez MyAnimeList.net Niedziela, 7 marca 2021

 Pierwsze 12 minut

Z okazji premiery w zeszły weekend fani mogli za darmo obejrzeć trzy pierwsze filmy – You Are (Not) Alone, You Can (Not) Advance i You Can (Not) Redo – na YouTube, a twórcy zdecydowali się również na udostępnienie pierwszych 12 minut Thrice Upon a Time (obecnie dostępne na Dailymotion, ale tylko w wersji japońskiej bez angielskich napisów).

Dziś o 16:00 czasu polskiego na YouTube odbędzie się premiera singla Hikaru Utady (One Last Kiss), którego fragment można było usłyszeć w ostatnim zwiastunie filmu. To kolejny utwór tej japońskiej artystki, który promuje serię Rebuild of Evangelion.

Nie wiadomo na razie, kiedy Evangelion: 3.0 + 1.0 Thrice Upon a Time doczeka się wydania w innych zakątkach świata. Jeśli nie wiecie, czym jest ten cały Evangelion i jakie są początki tej ponad 25 letniej serii, to zerknijcie do felietonu Tomka Pstrągowskiego.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments