Fortnite: sezon trzeci rozdziału drugiego w kwietniu!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 23.03.2020, 13:24 Aktualizacja: 23.03.2020, 16:17
Wiemy już, kiedy rusza 3. sezon 2. rozdział w Fortnite. Sprawdź też co wiemy na dzień dzisiejszy o jego motywie, mapie, broniach oraz karnecie bojowym. Jako że na start nowego sezonu poczekamy do końca kwietnia, nowe informacje będą spływały do nas od data minerów dzień po dniu.
fortnite 3 sezon 2 rozdzial
0 Udostępnień

Z artykułu na temat 3. sezonu 2. rozdziału Fortnite dowiesz się wszystkiego, co na chwilę obecną wiemy o nowym formacie rozgrywek. Co znajduje się w artykule?

Kiedy rusza 3. sezon 2. rozdział Fortnite?

Data startu 3. sezonu 2. rozdziału Fortnite jest jak na razie jedną z niewielu pewnych informacji na temat kolejnego sezonu ze strzelanką battle royale firmy Epic Games. Skąd wiemy, kiedy nastąpi koniec obecnego sezonu i początek następnego? Przecieki są tradycyjnie zasługą data minerów, którzy przeszukują kod gry w celu znalezienia informacji o atrakcjach przygotowanych przez twórców.

Rozstanie z 2. sezonem 2. rozdziału Fortnite i start sezonu trzeciego przewidziane są na 30 kwietnia 2020 roku. Oznacza to, że tym razem nie będziemy musieli czekać na nowy sezon tak długo jak ostatni razem, gdy w grę wchodziła dodatkowa przerwa bożonarodzeniowa.

Jaki będzie jego motyw?

Motywem obecnego sezonu jest The Agency – szpiegowski wątek w Fortnite. Na chwilę obecną nie znamy jeszcze tematyki 3. sezonu 2. rozdziału, ale warto prześledzić dotychczasowy trend:

 • Sezon 1: brak motywu
 • Sezon 2: Medieval – średniowiecze
 • Sezon 3: Space – kosmos
 • Sezon 4: Super Heroes – superbohaterowie
 • Sezon 5: Worlds Collide – podróże w czasoprzestrzeni
 • Sezon 6: Halloween – Święto Zmarłych
 • Sezon 7: Winter – zima
 • Sezon 8: Pirates – piraci
 • Sezon 9: Future – przyszłość
 • Sezon 10: Time – czas
 • Sezon 1 Rozdział 2: Doppelgangers – zmiennokształtni
 • Sezon 2 Rozdział 2: The Agency – szpiedzy

Z niecierpliwością czekamy co twórcy Fortnite zaproponują nam tym razem!

Mapa rozgrywki w 3. sezonie Fortnite

Cosezonowe zmiany w obrębie mapy są już w grach battle royale tradycją. Najbardziej huczna metamorfoza obszaru rozgrywki w Fortnite miała miejsce po zakończeniu rozdziału pierwszego. Czarna dziura wciągnęła mapę na kilka godzin i nikt nie miał wówczas dostępu do gry! Spotkało się to i z zachwytem, i falą negatywnych komentarzy.

Brak większych wolt także nie jest jednak mile widziany. W obecnym sezonie gracze Fortnite nieco sarkają na obszar rozgrywki, więc zmiana mapy w 3. sezonie 2. rozdziału będzie naprawdę mile widziana! O jej nowym wyglądzie z pewnością poinformuje w przyszłości!

Na jakie bronie liczymy

Podobnie jak w obecnym sezonie, gdy do Fortnite trafiła m.in. skórka Deadpoola, również 3. sezon 2. rozdziału przyniesie nam mnóstwo dodatków. I tych kosmetycznych, i tych znacznie poważniejszych. Przewidywania co do kolejnych broni snuć będziemy jednak dopiero wtedy, gdy ujawniony zostanie sezonowy motyw. Teraz byłoby to wyłącznie wróżenie z fusów.

Czy coś zmieni się w battle passie w Fortnite?

Jak na razie nic nie zapowiada, aby w 3. sezonie 2. rozdziału Fortnite zmienić miał się sprawdzony i lubiany przez graczy system battle passów. Standardowo spodziewać możemy się po nim mnogości nowych skinów, emotikonek, lotni oraz innych dodatków kosmetycznych. Dostęp do nich zapewni wykonywanie ciekawych wyzwań tygodniowych.

Karnet bojowy 3. sezonu 2. rozdziału Fortnite powinien kosztować tradycyjnie 950 V-Bucks. W walucie gry 1000 V-dolców nabędziemy za 39,99 zł w sklepie mikrotransakcyjnym. Regularne wykonywanie zadań z poprzedniego sezonu powinno jednak sprawić, że z uzbieraniem potrzebnej kwoty V-Bucks przed startem nowego sezonu nie powinniśmy mieć problemu.

Grafika: Epic Games.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o