Funkcje pada DualSense w kontrolerze do Xboksa? Microsoft pyta graczy

Bartosz Witoszka Sprzęt Publikacja: 8.01.2021, 13:20 Aktualizacja: 8.01.2022, 13:20
Premiera konsol nowej generacji już za nami. Nie wszystkim zainteresowanym udało się kupić wymarzony sprzęt, a tymczasem do posiadaczy Xboksa Series X|S trafiły już pierwsze ankiety, w których Microsoft pyta swoich klientów o pierwsze wrażenia z użytkowania konsol. Wśród kilku poruszonych kwestii znalazły się również pytania o pada – amerykańska firma jest ciekawa, czy gracze byliby zainteresowani kontrolerem do Xboksa, który miałby funkcje pada DualSense.
0 Udostępnień

Adaptacyjne spusty i wibracje w padzie Microsoftu?

Choć premiera PlayStation 5 nie była zbyt udana, głównie ze względu na zbyt małą liczbę konsol, to osoby, którym udało się wyrwać swój egzemplarz – czy to dzięki mozolnemu odświeżaniu strony sklepu, czy też przedpremierowemu zamówieniu – bardzo chwalą sobie nowy sprzęt Sony. Sporo uwagi poświęcono padowi DualSense, którego adaptacyjne spusty czy wibracje, dające ciekawe odczucia podczas rozgrywki, dla wielu użytkowników okazały się strzałem w dziesiątkę.

Jeszcze przed pojawieniem się PS5 na rynku Sony zapowiadało, że nowe pady będą czymś więcej niż tylko zwykłym odświeżeniem dobrze znanej konstrukcji i pod tym względem sprzęt “Niebieskich” góruje nad rozwiązaniem Microsoftu. Z ankiety, którą amerykańska firma wysłała posiadaczom Xbox Series X|S, wynika, że za jakiś czas mogą pojawić się pady do Xboksa wykorzystujące podobne funkcje.

dual sense - nowy pad do ps5 to nowy desing

Po raz pierwszy napisał o tym Techradar, a w opublikowanych przez nich arkuszach pojawia się pytanie o to, czy gracze chcieliby, aby któreś z rozwiązań wprowadzonych przez Sony, znalazło się w przyszłości w padach Microsoftu. Chodzi oczywiście o wspomniane adaptacyjne spusty i wibracje, których zastosowanie najbardziej czuć w strzelankach. W innych nowo generacyjnych grach, tych wydawanych przez Sony, również znalazły one rozwiązanie (choćby w niepozornym, ale uroczym Astro’s Playroom).

Poza tym, nie byłby to pierwszy raz, kiedy Microsoft stosuje rozwiązania konkurencji – pad do Xboksa Series X|S został wyposażony w przycisk do robienia zrzutów ekranu oraz nagrywania krótkich materiałów wideo, który jest oczywiście odpowiednikiem guzika “Share” znanego z DualShocka 4. Microsoft na razie nie odniósł się na razie do tej kwestii w osobnym komunikacie, ale nawet jeśli nowe kontrolery miałyby się pojawić, nie nastąpi to zbyt prędko.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments