Gothic Remake. Pełna polska lokalizacja, nowe obrazki i nazwa studia

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 17.03.2021, 11:57 Aktualizacja: 17.03.2022, 11:57
Pod koniec zeszłego tygodnia THQ Nordic oficjalnie poinformowało, że nad remakiem pierwszego Gothica czuwać będzie nowe, hiszpańskie studio tego wydawcy. Co prawda wiedzieliśmy o tym już wcześniej, lecz teraz poznaliśmy nazwę tego dewelopera. Bieżący tydzień natomiast przyniósł 20. rocznicę pierwszej części cyklu Piranha Bytes. Z tej okazji ujawniono kilka nowych informacji o nowej wersji Gothica.
Gothic Remake ma wiernie odwzorowywać pierwowzór.
0 Udostępnień

Powrót do Górniczej Doliny z rodzimym dubbingiem

W miniony piątek Koch Media, jeden z partnerów THQ Nordic w ramach współpracy z Embracer Group, poinformował, że nad remakiem pierwszego Gothica czuwać będzie hiszpańskie studio Alkimia Interactive. O deweloperze z półwyspu Iberyjskiego, który zajmie się odnowieniem tego klasyka, wiedzieliśmy od ponad roku – demo remake’u Gothica zostało udostępnione w lutym 2020 roku, jednak od tamtej pory nie dowiedzieliśmy się zbyt wielu nowych rzeczy o projekcie.

Sama nazwa studia nie wniosła rzecz jasna zbyt wiele do tematu remake’u Gothica, zwłaszcza że nie zdecydowano się na ujawnienie nowego zwiastuna, ale za to 20. rocznica wydania oryginału dostarczyła kilka nowości. Przede wszystkim na Steamie pojawiła się karta produktu gry, a na niej nowe, niepublikowane wcześniej grafiki z lokacjami z Górniczej Doliny. Widać m.in. ruiny twierdzy, w której ukrywał się Ur-Shak (wypędzony szaman orków), początkową lokację, od której Bezimienny rozpoczyna swoją przygodę, czy dwie postaci ogrzewające się przy ognisku (niestety, ciężko rozpoznać, kim one są, ale możliwe, że jedna z nich to Diego). Do tego na twitterowym koncie gry pojawiła się grafika koncepcyjna ze ścierwojadem, czyli jednymi z bardziej rozpoznawalnymi bestiami w serii. 

Oprócz tego Steamowa karta produktu zdradza, że remake Gothica będzie miał pełną polską lokalizację. Na podobne udogodnienie liczyć mogą Niemcy, Rosjanie i – co oczywiste – Anglicy, Amerykanie i inne nacje, w których językiem urzędowym jest język angielski. Pozostałe wersje językowe (francuska, włoska, hiszpańska i chińska) ograniczą się do napisów. Na kolejne informacje będziemy musieli jeszcze poczekać, ponieważ nie zdradzono, kiedy doczekamy się pełnego zwiastuna gry. Wiadomo jedynie, że Gothic Remake ma pojawić się w pierwszej kolejności na pecetach i konsolach obecnej generacji.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments