Grafika Days Gone jest dynamiczna jak nigdy w historii!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.04.2019, 7:00 Aktualizacja: 24.04.2020, 3:36
Myśleliście, że imponujące zawieje śnieżne prezentowały gry takie jak Red Dead Redemption 2 czy Metro Exodus? Grafika Days Gone zwalić może was zatem z nóg swoim odwzorowaniem dynamicznie zmieniającej się pogody. To nie jest kwestia kilku skryptów czy technicznych sztuczek, lecz czysta magia!
grafika days gone
11 Udostępnień

Jeden człowiek i ponad pięciuset Freakersów na ekranie

Tylko dwa dni dzielą nas od premiery najnowszej gry na wyłączność dla PlayStation 4, a już w czwartek pojawią się w całym internecie (również na Zagrano!) przedpremierowe recenzje Days Gone. Z każdym dniem poznajemy również coraz więcej szczegółów na temat produkcji, zarówno pod kątem samego gameplayu, jak i historii kryjącej się za powstaniem tytułu. Kilka ciekawych faktów prezentuje promocyjny materiał Sony, poświęcony działaniu Bend Studio.

Okazuje się, że początkowa ekipa 40-50 pracowników bardzo szybko rozrosła się do trzykrotnie większych rozmiarów, choć za imponującym zmieszczeniem na ekranie nawet pięciuset autonomicznych Freakersów stoi głównie jeden człowiek.

Bardzo interesującą informacją jest również fakt, że spora część ekipy interesuje się motocyklami. Pozwala mieć to nadzieję, że wrażenia z przemierzania świata gry dwukołowcem będą równie imponujące, jak dokonania techniczne. Te zapowiadają się zaś niesamowicie, czego najlepszą zapowiedzią są filmiki prezentujące grafikę Days Gone.

Brace yourself, winter is coming!

Grafika Days Gone idealnie odwzorowuje pogodę

Myśleliście kiedyś o wpatrywaniu się w nieruchomego motocyklistę przez bite pięć minut? Cóż, filmik prezentujący poziom grafiki w Days Gone może was przekonać do tak karkołomnego pomysłu. Deacon St. John zsiada na nim ze swojego mechanicznego towarzysza podróży i przez kilka chwil stoi bez ruchu, obsypywany płatkami śniegu. A to co dzieje się dalej, to już czysta magia…

Grafika w Days Gone, grze zbudowanej na mocno zmodyfikowanym silniku Unreal Engine 4, nie opiera się więc na sprytnych sztuczkach i skryptach. Efekty widoczne na powyższym materiale są idealną ilustracją dynamicznych przemian pogodowych, które udało się zaimplementować do gry twórcom z Bend Studio.

Powolne pokrywanie się świata przedstawionego śniegiem robi szczególne wrażenie, gdy pomyślimy o tych wszystkich grach, w których biały puch leży po prostu w określonych obszarach planszy, ilustrując zimowe warunki. Jeżeli robiły nas was wrażenie efekty pogodowe w Red Dead Redemption 2 lub Metro Exodus, grafika Days Gone powinna osiągnąć co najmniej ten sam efekt.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments