Grarantanna: serwer Minecraft ruszył w rządowym projekcie

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 23.03.2020, 10:24 Aktualizacja: 9.04.2021, 8:09
Nauka poprzez zabawę to niedościgniony ideał, którego wcielanie w życie zajmuje w dobie koronawirusa wielu dydaktyków i rodziców. Serwis Grarantanna odpalony przez Ministerstwo Cyfryzacji ma im w tym pomóc. W ofercie jest m.in. polski serwer Minecraft. Uczniowie mogą dzięki niemu wziąć udział w kreatywnym konkursie z nagrodami.
grarantanna - polski serwer minecraft
0 Udostępnień

Ministerstwo Cyfryzacji odpala polski serwer Minecraft

Pomysłów na zachęcanie ludzi do zostania w domach na czas kwarantanny ciąg dalszy! Ministerstwo Cyfryzacji wraz ze startem projektu Grarantanna otworzyło specjalny polski serwer Minecraft. – Zachęcamy uczniów szkół podstawowych, średnich oraz wyższych do wspólnego budowania cudu cyfrowego świata. Do Waszej dyspozycji będzie działka 60×60, niezbędne materiały budowalne i nieskończony pokład kreatywności. Budować możecie sami lub dzielić zabawę ze znajomymi – czytamy na oficjalnej stronie programu.

Serwer oferuje rozgrywkę w trybie kreatywnym i można podczas niej korzystać z nieograniczonych zasobów. Kilka najfajniejszych budowli graczy zostanie wyróżnionych i nagrodzonych nagrodami. Aby wziąć udział w zabawie należy zapoznać się z regulaminem i załącznikiem “Jak dołączyć do zabawy”, wypełnić formularz i skopiować adres serwera gry Minecraft. Na przygotowanie pracy Uczestnik ma czas od dnia 23.03.2020 r. godz. 18:00 do 27.03.2020 r., do godz. 20:00. Ogłoszenie wyników odbędzie się w dniu 30.03.2020 r. o godz. 20:00.

Jeżeli znudziło wam się zwiedzanie zamku Harry’ego Pottera w Minecrafcie, inicjatywa Ministerstwa Cyfryzacji może pobudzić was do kreatywności. A polski serwer Minecraft to tylko jedna z propozycji na Grarantannę!

Co jeszcze oferuje Grarantanna?

Serwis Grarantanna jest skierowany do uczniów i nauczycieli, którzy w czasie kwarantanny wykorzystać chcą czas na produktywną naukę poprzez zabawę. – Codziennie znajdziecie tutaj różne propozycje aktywności, dzięki którym czas w domu minie szybko i aktywnie. Jedno jest pewne – warto do nas zaglądać. Codziennie. – zapowiadają twórcy projektu.

Na stronie Grarantanny można wziąć udział w następujących aktywnościach:

  • Quizy Historyczne
  • Zagadki
  • RPG Online
  • Edukatywni
  • Prezentacja na 6!
  • Game Jam Online
  • Rób Gry Wideo

Projekt tworzony jest przez Fundację TEAM Teatrikon, która w przeprowadzeniu Grarantanny pomaga Ministerstwu Cyfryzacji. My tymczasem oczekujemy na świeże informacje w związku z zapowiadaną na maj premierą Minecraft Dungeons. Dokładna data wyjścia na rynek dungeon crawlera w świecie pikselowych klocków nie została jeszcze podana, ale jego ukazanie się

Grafika: Grarantanna.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments