Gylt

(Google Stadia)
0/5.0 z 0 ocen
gylt google stadia exclusive

Gylt

Przygodówka, survival horror, skradanka
Tequila Works
19 listopada 2019
Tequila Works

Za powstanie produkcji odpowiadać będzie studio Tequila Works, stojące za udaną platformówką Deadlight oraz całkiem ciekawą przygodówką Rime. Gylt ma być pierwszą grą na wyłączność usługi Google Stadia, więc jej premiery spodziewać powinniśmy się dokładnie wtedy, gdy oddana zostanie nam do użytku platforma giganta z Mountain View. Tytuł stanowić ma połączenie przygodówki, survival horroru oraz skradanki.

W tworzonej na wyłączność dla Google Stadia grze Gylt przyjdzie nam wcielić się w Sally, uczennicę poszukującą zaginionej kuzynki Emily w opanowanym przez potwory mieście. Mroczny świat produkcji skontrastowany jest z kreskówkową oprawą graficzną, jednak użycie takiej techniki nie rozmywa przerażającej atmosfery, lecz ją potęguje. Doskonale widoczne jest to na pierwszym trailerze Gylt w scenie z pokojem wypełnionym niepokojącymi rysunkami.

Choć nie znamy jeszcze szczegółów mechanicznych gry Gylt, z zapowiedzi oraz trailera wypuszczonego z okazji prezentacji Google Stadia wynika, iż będzie to survivalowy horror, w którym główny nacisk położony zostanie na przekradanie się pomiędzy hordami potworów.

O ile skradanie nie wydaje się specjalnie skomplikowane, o wiele bardziej tajemniczą zapowiedź stanowią słowa o "radzeniu sobie z konsekwencjami własnych czynów". Czyżby do skradankowo-survivalowej rozgrywki dojść miała rozbudowana warstwa narracyjna, znana choćby z gier z serii Life is Strange?

Street Fighter 5: nieśmiertelny Gill nowym bohaterem!

Gill to wojownik związany z dwoma przeciwnymi sobie żywiołami - ogniem i lodem. Jest on główną twarzą Street Fighter V: Champion Edition. Bohater trafi do gry w grudniu, a nowa edycja w lutym.

Path of Exile Mobile: zapowiedź konkurencji dla Diablo Immortal!

Grinding Gear Games obok ogłoszenia Path of Exile 2 zaprezentowało także zapowiedź Path of Exile Mobile, które rzuci wyzwanie przyszłorocznemu Diablo Immortal.

MTG Arena: zmień hasło po ostatnim wycieku danych!

Gracze Magic: the Gathering, którzy mają swoje konta w MTG Arena, Magic Online lub systemie DCI proszeni są przez Wizards of the Coast o zmianę haseł po ostatnim wycieku danych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o