Gylt

0/5.0 z 0 ocen Oceń grę
gylt google stadia exclusive

Gylt

HorrorPrzygodoweSkradanki
Tequila Works
19 listopada 2019
Tequila Works

Za powstanie produkcji odpowiadać będzie studio Tequila Works, stojące za udaną platformówką Deadlight oraz całkiem ciekawą przygodówką Rime. Gylt ma być pierwszą grą na wyłączność usługi Google Stadia, więc jej premiery spodziewać powinniśmy się dokładnie wtedy, gdy oddana zostanie nam do użytku platforma giganta z Mountain View. Tytuł stanowić ma połączenie przygodówki, survival horroru oraz skradanki.

W tworzonej na wyłączność dla Google Stadia grze Gylt przyjdzie nam wcielić się w Sally, uczennicę poszukującą zaginionej kuzynki Emily w opanowanym przez potwory mieście. Mroczny świat produkcji skontrastowany jest z kreskówkową oprawą graficzną, jednak użycie takiej techniki nie rozmywa przerażającej atmosfery, lecz ją potęguje. Doskonale widoczne jest to na pierwszym trailerze Gylt w scenie z pokojem wypełnionym niepokojącymi rysunkami.

Choć nie znamy jeszcze szczegółów mechanicznych gry Gylt, z zapowiedzi oraz trailera wypuszczonego z okazji prezentacji Google Stadia wynika, iż będzie to survivalowy horror, w którym główny nacisk położony zostanie na przekradanie się pomiędzy hordami potworów. O ile skradanie nie wydaje się specjalnie skomplikowane, o wiele bardziej tajemniczą zapowiedź stanowią słowa o "radzeniu sobie z konsekwencjami własnych czynów". Czyżby do skradankowo-survivalowej rozgrywki dojść miała rozbudowana warstwa narracyjna, znana choćby z gier z serii Life is Strange?

Przeciek potwierdzony – Monster Hunter: Rise doczeka się wydania na PC

Zgodnie z wcześniejszymi, nieoficjalnymi informacjami, Monster Hunter: Rise ukaże się na komputerach osobistych. Dotychczas tytuł był zapowiadany jako gra zmierzająca tylko na Switcha.

Nieoficjalne informacje potwierdzone. Sony Japan Studio kończy swoją działalność

Sony Interactive Entertainment potwierdziło, że japoński oddział zajmujący się współprodukcją wielu popularnych serii PlayStation, został rozwiązany. Część pracowników została przeniesiona do Asobi Team, resztę natomiast zwolniono lub odeszła.

Projekt Gaia skasowany. Nowa marka EA nie ujrzy światła dziennego

Jak wynika z artykułu Jasona Schreiera, Projekt Gaia, nowa marka Electronic Arts, której producentem było EA Motive, został skasowany. Gra była rozwijana od pięciu lat.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments