Hitman 3 na nowym materiale z rozgrywki na PC. Informacje o wydaniu trylogii

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 4.01.2021, 14:00 Aktualizacja: 4.01.2022, 14:16
Już w tym miesiącu na komputerach osobistych i konsolach ukaże się Hitman 3, a do sieci trafił materiał prezentujący pierwsze pięć minut gry. Zadaniem Agenta 47 jest infiltracja dubajskiego kompleksu o niezwykle oryginalnej nazwie The Sceptre oraz eliminacja Carla Ingrama i Marcusa Stuyvesanta. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że Hitman 3, w skład którego wchodzą misje z dwóch poprzednich odsłon cyklu, ma zająć raptem 100 GB na dysku.
0 Udostępnień

Agent 47 w Dubaju

Tuż przed końcem 2020 roku na kanale Game Informera ukazał się nowy materiał prezentujący Hitmana 3 w akcji. Gra IO Interactive będzie miała swoją premierę jeszcze w tym miesiącu, dlatego to zapewne jeden z wielu filmów z tej produkcji, które zobaczymy w najbliższym czasie.

Tym razem porzucono neonowe miasto Chongqing i wybrano się na wycieczkę do Dubaju – to właśnie tam przyjdzie nam wykonać pierwszą misję Hitmana 3. Naszym celem będzie infiltracja ośrodka The Sceptre, a zwieńczeniem całości ma być pozbycie się dwóch osób (Carla Ingrama i Marcusa Stuyvesanta), które z jakiego powodu podpadły naszym zleceniodawcom.

Co prawda, w nagraniu nie pokazano samego momentu eliminacji, ale przybliżono sam proces dostawania się do wieżowca, co z pewnością będzie interesujące dla fanów serii. Warto również zwrócić uwagę na graficzną stronę Hitmana 3 – produkcja prezentuje się naprawdę świetnie, choć trzeba uściślić, że materiał został nagrany na komputerze osobistym.

Trylogia zajmie stosunkowo niewiele miejsca na dysku

Dzień później, 1 stycznia 2021 roku, na forum ResetEra w wątku poświęconym omawianemu wcześniej materiałowi, jeden z deweloperów ze studia IO Interactive o ksywce “A Path Finder” zaczął odpowiadać na niektóre pytania fanów. Poruszył on m.in. kwestie rozmiaru gry – całość ma zająć nie więcej niż 100 GB na dysku, niezależnie od wersji, na którą się zdecydujemy.

Myślę, że wszyscy z przyjemnością usłyszycie, że udało nam się znacznie zmniejszyć rozmiar Hitmana 3. Wszystkie trzy gry z całą zawartością zajmą około 100 GB.

O co dokładnie chodzi z tymi “trzema grami”? W skład wydania Hitmana 3 wejdą również misje z dwóch poprzednich części gry, które są częścią trylogii World of Assassination zapoczątkowanej w 2016 roku. Całość ma zaś skorzystać z ulepszeń, jakie wprowadzono w silniku Glacier (technologia Screen Space Reflections), dzięki czemu dobrze znane lokacje będą prezentowały się znacznie lepiej.

Hitman 3 ukaże się już 20 stycznia 2021 roku na komputerach osobistych (Epic Games Store, a po roku Steam) oraz konsolach starej generacji z możliwością uruchomienia gry na PS5 i Xbox Series X|S. W późniejszym okresie bieżącego roku pojawi się specjalna wersja dedykowana nowym sprzętom. Gra będzie również dostępna na Switchu dzięki możliwości grania w chmurze.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments